1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Koca’yla karşılaşan depremzede: Bakanım artık uyuyun siz bize lazımsınız

Bakan Koca’yla karşılaşan depremzede: Bakanım artık uyuyun siz bize lazımsınız
0

İsmet İnönü Mahallesi’nde gecenin ilerleyen saatlerinde Bakan Koca’yı karşılarında gören depremzedeler bir taraftan şaşkınlıklarını gizleyemezken başka taraftan da memnunluklarını tabir etti. Depremzede vatandaşlarla Bakan Koca ortasında geçen samimi diyaloglar cep telefonu kameralarına işte bu türlü yansıdı. Çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Koca’ya vatandaşların ilgisi ağır oldu.

“Ayakta bekledi”

Yapılan hizmetler karşısından Bakan Koca’ya teşekkürlerini ileten bir depremzede,” Kim hasta dediysek bizi alıp alıp sahra hastanesine götürdüler. Allah razı olsun. Bütün sağlıkçılar bizimle ilgilendi. Sizin geldiğinizi söylediler, bende ‘o adamı ayakta bekleyeceğim’ dedim” sözlerini kullandı.

“Gurur duyuyoruz”

Bir depremzede ise, “Net yüreğimden geldiği üzere şuan ki hissiyatımla konuşuyorum. Allah sizden razı olsun. Neden o pandemi devrinde dünyada birincisi yaşattınız, var olun yürekten söylüyorum. Gece gündüz uyumadınız bizimle bir arada siz o hastalığı yaşadınız. Uykusuzluktan gözlerini kan çanağı oldu. Türkiye’yi bırakmadınız tebrik ederim. Biz sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

“Allah sizi başımızdan eksik etmesin”

Sık sık önü kesilen Bakan Kocaya, bir öbür depremzede vatandaş ise, ” Sizleri tebrike diyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Dualarımız her vakit sizinledir, Cumhurbaakanımızla, bayrağımızladır. Bu işleri sonunun düzgün olacağına hepimiz inanıyoruz. Konu artık bayrağa döndü.

Vatandaşların bu kelamları karşısında Bakan Koca, ” Biliyorsunuz buraya hastane yapıyoruz. 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi’ni pazar günü açıyoruz. İskenderun içinde 200 yataklı hastanenin üretimi devam ediyor. Dünde sabaha gerçek oradaydık” diye konuşurken bir vatandaş, “Bakanım artık uyuyun siz bize lazımsınız” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir