1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kirişci: Bu millete ihanet edenler kaybetti

Bakan Kirişci: Bu millete ihanet edenler kaybetti
0

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin akabinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş vilayet binasında yaptığı konuşmada “Bu ülkeye hizmet eden Cumhurbaşkanımız birinci tıpta yüzde 50’nin altında kalmıştı ve biraz üzüldük. Lakin olanda hayır vardır dedik. Lakin bugün milletimizden Allah razı olsun, 81 vilayetimizden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız yüzde 52 ile ipi göğüsledi, Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyıl’ına girerken 5 yıl müddet ile sizlere, mağdur ve mazlum coğrafyalara hizmet etme erdemini sizler bahşettiniz. Nitekim çok memnunuz, ülkemiz rahatladı. AK Parti ailesi olarak, Cumhur İttifakı olarak çok baba sarf ettik ve başardık. Allah’ın müsaadesi ile sizler Kahramanmaraş halkı olarak size yakışanı ulusal ve yerli olanı yerli ve ulusal olmayanı ayırdınız” dedi.

“BU MİLLETE İHANET EDENLER KAYBETTİ”

Bakan Kirşci, “Millet kazandı, bu millet kaybetmedi, kaybetmeyecek. 81 milyon bu memleketin evladı tamamı kazandı. Şu kaybedenlere bakalım, şu anda kaybedenler kulübü var. Şu kollarını çemreyerek mutfaktan manzara veren vardı ya hesap uzmanıyım diyen. Yüzde 1 oy oranı olmayan partiye 40 tane milletvekilini kaptırdı. Aslında bundan bir şey olmayacağı muhakkaktı. İşte onlara bay bay diyoruz. İkinci kaybeden ise masan evvel kalkıp 2 gün sonra tekrardan masaya gelen Meral Akşener oldu, ona da bay bay diyoruz. HDP kaybetti, PKK kaybetti, YPG, PYD kaybetti. Bu millete ihanet edenler kaybetti. Diğer kimler kaybetti? İstanbul için Ankara için oyları alıp ben sizlere belediye başkanlığı yapacağım diyen, bu vakte kadar rastgele bir hizmeti olmamış kelamda belediye liderleri kaybetti. Cumhurbaşkanımızın gerçek oyunu kamuoyundan gizleyip güya cumhurbaşkanımız yeniliyormuş üzere bütün kamuoyunu yanıltan araştırma şirketleri de kaybetti. Onlara da bay bay diyoruz onlar da gitti” diye konuştu.

“MİLLET SANDIKTA KENDİ İRADESİNİ GÖSTERDİ”

Kahramanmaraş halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın her vakit yanında olduğunu vurgulayan Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, “Söylenecek çok kelam var lakin son olarak şunu demek istiyorum. Bu ülkede 1946 yılında başlayan çok partili hayat ve demokrasi, bununla birlikte seçimler hamt olsun bu aziz millet darbeler olsa da vesayetler olsa da asla demokrasiden taviz vermedi ve seçimleri birer kurtuluş reçetesi olarak gördü, sandıkta kendi iradesini ortaya koydu. Bunu bir defa daha bugün yüzde 85 üzere bir iştirak ile gösterdi” biçiminde konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir