1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kasapoğlu Salihli’de! Togg’a yoğun ilgi

Bakan Kasapoğlu Salihli’de! Togg’a yoğun ilgi
0

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ikinci çeşit seçimleri için çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün başladığı Manisa temaslarına bugün de Alaşehir, Salihli, Akhisar ve Saruhanlı ilçeleriyle devam etti. Alaşehir’de seçmenlerle buluşan Bakan Kasapoğlu, ilçe girişinde atlarla karşılandı. Buradan konvoyla Süleyman Demirel Bulvarı, Ziya Gökalp Caddesi, İstiklal Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden kent tipi atarak vatandaşları selamlayan Bakan Kasapoğlu, Yenice Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan AK Parti Lokali önünde vatandaşlara hitap etti. Kasapoğlu, “Alaşehir 14 Mayıs’ta ne yaptı? Oyunları bozdu. Alaşehir, masaları devirdi. 28 Mayıs’ta yeni bir güç gösterisi yapacağız. Bu güç milletin gücü olacak. Ulusal iradenin gücü olacak. Demokrasinin gücü olacak ve elbette de Türkiye kazanacak. Bu gençler kazanacak, bu sportmenler kazanacak. 28 Mayıs’ın kazananı 85 milyon Türkiye olacak. Sevgili gençler bu memleketi eski günlerine geri götürmeyeceğiz. Bu memleketin evlatlarına güvenmeye devam edeceğiz. Bu milletin iradesine, tercihlerine daima hürmet gösterdik. İşte millet, işte karar, işte Recep Tayyip Erdoğan. Alaşehir emeğin, alın terinin kenti. Alaşehir bu vatan için yüreğini ortaya koyan vatan evlatlarının kenti. Alaşehir’in gençleri bizim gururumuz, umudumuz. 21 yıldır önderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde her alanda destan yazdık hamdolsun. Alaşehir’i alanlarıyla, salonlarıyla, gençlik merkezleriyle, yüzme havuzlarıyla farklı bir boyuta taşıyoruz. Tüm bu yatırımları Alaşehir’imizin gençliğine armağan edeceğiz. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızın, cumhur ittifakının yanında oldunuz. Sizden 28 Mayıs’ta çok güçlü bir takviye bekliyoruz. 28 Mayıs’ta Alaşehir o denli bir haykırsın ki, bu memleketi küçük görenlere, bu milleti hor görenlere, memleketi masa başında dizayn edenlere rekor oyla bir ileti verecektir. Sizlere güveniyoruz ve dünya önderine büyük takviye bekliyoruz. Sizleri Allah’a emanet ediyor. Durmak yok yola devam” dedi.

Konuşmasının akabinde Bakan Kasapoğlu, Salihli’deki programına katılmak için ilçeden ayrıldı.

Togg’a Salihli’de büyük ilgi

Bakan Kasapoğlu, Salihli Belediyesi önünde Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Lideri Zeki Kayda, AK Parti Salihli İlçe Lideri Selçuk Dinç, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Bakan Kasapoğlu’na Belediye Lideri Kayda tarafından tablo ikram edildi. Belediye hizmet binası önünde vatandaşlara seslenen Salihli Belediye Lideri Zeki Kayda, “9 yıldan bu yana yürüttüğüm belediye başkanlığı periyodunda ilçemize kazandırdığımız bütün yatırımlar bakanımızın yapıtıdır. Bakanımıza Salihli’mize kazandırdığı yapıtlardan ötürü sizlerin huzurunda bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.
“Bugün altın kent Salihli’de olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum” diyen Bakan Kasapoğlu, “İnsanıyla doğasıyla Salihli’miz eşsiz bir coğrafyaya sahip. Bu coğrafyanın bir evladı olmak, sizlerin kardeşi olmak, sizlere hizmetkar olmak benim için en büyük gurur. 14 Mayıs tarihinde bir seçime gittik. Seçimden evvel de dediğimiz üzere milletimizin iradesine hürmet duyduk. Bizler her vakit milletimize güvendik. Milletimizden öteki bir güç tanımadık. Bundan sonra da 85 milyondan öbür bir güç tanımayacağız. Sizlerle birlikte inanıyoruz ki 14 Mayıs seçiminin kazananı 85 milyondur. 14 Mayıs seçiminin kazananı Türkiye’dir. Türkiye’nin parçalanamaz bütünlüğüdür, Türkiye’nin birliğidir, Türkiye’nin beraberliğidir ve Türkiye’nin kardeşliğidir. Bu seçimde, tüm odaklara ve Türkiye’yi kirli emellerine alet etmeye çalışanlara ulusal iradenin, demokrasinin ve bu ülke beşerinin basiretinin, sağduyusunun iletisi verilmiştir. 28 Mayıs tarihinde bir seçimimiz daha var. Cumhurbaşkanımız, 21 yıldır bu ülkeye bu vatana, bu millete her manada hizmet etmiştir. Bir dünya başkanı, sizden tekrar güçlü bir takviye bekliyor. Biz inanıyoruz ki bu coğrafya, Manisa, Salihli her vakit bu ülkenin birliğine, bu ülkenin beraberliğine, bu ülkenin ayrılamaz bütünlüğüne en güçlü duruşla, dik bir duruşla en büyük takviyesi vermiştir. İnanıyoruz ki 28 Mayıs’ta, sizler her zamanki üzere ulusal iradeden ve demokrasiden yana oy kullanacaksınız” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Salihli programı esnasında seçim otobüsü ile ilçede kent çeşidi attı. Bakan Kasapoğlu’nun Salihli programında sergilenen Togg ise vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Vatandaşlar Togg ile fotoğraf çekildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir