1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Karaismailoğlu’ndan gençlere ‘Sandıklara sahip çıkın’ çağrısı

Bakan Karaismailoğlu’ndan gençlere ‘Sandıklara sahip çıkın’ çağrısı
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gençlerle kahvaltıda bir ortaya geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin en kıymetli seçiminin yapılacağı 28 Mayıs’ın arifesinde olduklarını belirten Karaismailoğlu, 21 yılda kazanılanların ortada olduğunu aktardı.

Karaismailoğlu, “Bunun üzerine daha çok koymak için yarın bir dünya başkanını seçeceğiz. Dünya önderi de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu seçimin sonucunu yalnızca Türkiye beklemiyor. Bütün Türk Cumhuriyetleri, bütün müslüman coğrafya, bütün mazlumlar Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını yüksek bir oranda seçilmesini bekliyor. Bunun karşısında da bütün Türkiye düşmanları, Türkiye’yle hesapları olanlar da karşımızdaki vizyonsuz, maharetsiz ve çapsız bir Cumhurbaşkanı seçilmesini istiyorlar. Onu seçecekler ki Türkiye için düşündükleri olumsuz buyruklarını gerçekleştirmeyi düşünüyorlar. Ve Türkiye’yi uzaktan kumanda etmeyi düşünüyorlar. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en değerli seçimidir” sözlerini kullandı.

“Hayatı başarısızlıklarla doğmuş, büsbütün maharetsiz ve CHP’li belediyeler eliyle yönettiği belediyelerle vatandaşlara zulmeden bir Cumhurbaşkanı adayı var” diyen Karaismailoğlu, bu nedenle vazifelerinin çok fazla ve büyük olduğunu söyledi. 14 Mayıs’ta yarım kalan maçı yarın rahat bir formda bitireceklerini lisana getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Burada yüzde 70’lerin de üzerinde bir oy aldığımızda öbür bölgelerde, öteki kentlerdeki farkı da bizler Trabzon olarak kapatacağız. Seçim başlangıcında iktidara gelmek için herkesle her türlü platformlarda Türkiye düşmanlarıyla, teröristlerle bile pazarlık yapan karşımızdaki ittifak var. Lakin vatandaşımız teröristlerle iş birliği yaptığını gördüğünde 14 Mayıs’ta uygun bir şamar vurdu. Artık baktılar bunu vatandaşlar yemedi. Öbür maskelerle karşımıza çıkmaya çalışıyorlar. O maskeyi de yarın bütün milletimiz yırtıp atacaktır. Eren Bülbül yaşasaydı 14 Mayıs’ta birinci oyunu, yarın da ikinci oyunu kullanacaktı. İşte bu seçim o kadar değerli. O sandığa gittiğimizde gençler Eren Bülbül’ün fotoğrafını önüne getirsinler. Eren Bülbül’ü öldüren teröristlerle iş birliği yapıyorlar şu anda. İşte o inlerinde geberttiğimiz teröristler yurt dışından işaret vererek karşımızdaki ittifakı destekliyorlar. Bu oyunu milletimiz bozacak arkadaşlar.”

Demokrasi de seçimlerin ehemmiyetine dikkati çeken Karaismailoğlu, “Dünyada beceriksizlikte, çapsızlıkta ve vizyonsuzlukta önder arıyorsak Kemal Kılıçdaroğlu seçilebilir. Gönül isterdi ki rakiplerimiz de bize gücü yakın birileri olsun lakin hiç yan yana getirilemeyecek iki kişi maalesef demokrasi gereği karşımıza rakip olarak görüyoruz. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun Trabzon’un kıymetleriyle ne alakası var arkadaşlar hayat biçimiyle, ideolojisiyle, dünya görüşüyle. Biz maalesef AK Parti’nin en olumsuz tarafı bu türlü vizyonsuz muhalefetle 21 yıldır uğraşmasıdır. Halbuki muhalefet iktidarlar kadar kıymetlidir. Zira nedir? Muhalefetlerde vizyon geliştirilen ortaya proje koyarlar ülkenin gelişmesi, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için ve iktidarları bu istikamette de teşvik ederler. Bırakın teşvik etmeyi, bunlar devletin daha makûs daha olumsuz kaidelerde yaşaması için memleket karışsın diye beklerler ki oradan bize öteki bir iş çıkar mı diye bakarlar. Maalesef biz 21 yıldır bile bunlarla uğraşıyoruz. Bunların hepsine son vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“KILIÇDAROĞLU’NA ASIL HESABI CHP’LİLER SORACAK”

Yarın akşam Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük bir oranla Cumhurbaşkanı olduktan sonra karşı tarafta büyük bir “gümbürtü” kopacağını belirten Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu’na asıl hesabı CHP’lilerin soracağını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, “Çünkü; toplamı yüzde 1 bile etmeyen 4 tane partiye 37 tane milletvekili veren bir hesap uzmanı. İşte hesap uzmanı böyleyse gerisini siz kestirim edin. Evvel CHP’de kıyamet kopacak, ondan sonra da başkalarında.

Pazar akşamı Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını açacaklarını ve o aydınlık geleceğe daima birlikte koşacaklarını kaydeden Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“İşte Cumhur İttifakımız, başkanlarımız Cumhurbaşkanımız gençlere ne kadar ehemmiyet veriyor? Meclise bir baksınlar. En genç milletvekili kimde var? En fazla bayan milletvekili kimlerde var? Bunlardır Türkiye’yi geliştirecek olan. Yarın sandıklara sahip çıkacağız arkadaşlar. Gözünüz açık olsun. Fareleri yaklaştırmayacaksınız sandıklara. Sandıkların etrafında dolaşan her şeyde gözümüz açık olacak. Her şeye müdahale edeceksiniz, itiraz edeceksiniz. Gerekirse de arbede edeceksiniz. Sandık namustur. Gerinizde biz varız. Hiçbir kaygınız olmasın. Biz buralardayız. Burada da pazar da buradayız. Pazartesi de buradayız. Daima birlikte olacağız, birlik olacağız, birlikte olacağız. Ondan sonra pazar akşamından sonra da daima birlikte, bütün Cumhur İttifakı olarak ülkemizin gelişmesi için kenetleneceğiz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir