1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Karaismailoğlu: Çok çalıştık, çok çabalamanın sonunda zafere ulaştık

Bakan Karaismailoğlu: Çok çalıştık, çok çabalamanın sonunda zafere ulaştık
0

Cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçimlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52 üzerinde bir oy alması ile zaferini ilan etmesinin akabinde Atatürk Alanı’nda toplanmaya başlayan partililer AK Parti Vilayet Başkanlığı önünde toplanarak seçim sonuçlarını kutladı. Kutlamalara katılan vatandaşlara seslenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, seçimi 7 düvelin bir ortaya gelip yenemediği Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en değerli seçimi dedik. Vatanımızın milletimizi geleceği dedik. Çocuklarımızın geleceği dedik. Trabzon kazandı. Türk cumhuriyetleri kazandı. Müslüman coğrafya kazandı. Mazlumlar kazandı. Teröristler uğraş eden Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Ayasofya’nın zincirlerini kıran Recep Tayyip Erdoğan kazandı. 7 düvelin bir ortaya gelip yenemediği adam Recep Tayyip Erdoğan kazandı” diye konuştu.

Hep birlikte koşmaya başladıklarını lisana getiren Bakan Karaismailoğlu, “Bizimkisi bir aşk öyküsü dedik biz milletimize aşığız dedik biz Trabzon’a, Türkiye’ye aşığız dedik. Türkiye kazandı Trabzon kazandı. Türkiye Yüzyılı başlamıştır, Trabzon Yüzyılı başlamıştır. İyi olsun. 21 yıl kazandıklarımızın üzerine daha çok koyacağız dedik. Huzur ve inanç ortamı devam edecek dedik. Hiç kimse Türkiye uzaktan parmak sallamaz dedik. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı kazandı. Bugün artık yeni bir çağın kapısı açılmıştır. Önümüzdeki çok büyük aydınlık bir gelecek vardır. Daima birlikte çalışacağız. Bir ve bir arada olacağız. Daima birbirimizi kol kanat gereceğiz. Önderimiz dünya başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde önümüzde çok işler var. Ne kelamın verdiysek ardındayız. Bugüne kadar ne kelam verdiysek yaptığımızın garantisiyle yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedik. Koşmaya başlıyoruz. Adam kazandı. Gerçek adam kazandı. Türkiye kazandı. O denli bir kazacağız ki kimse kaybetmeyecek dedik. 85 milyon kazanmıştır. Seçim bitmiştir. Herkes istikrardan itimattan ve Türkiye’nin büyümesi, gelişmesinin yanından oyunu kullanmıştır ve tarafını belirli etmiştir. Bundan sonra kimseyi üzmeyeceğiz, kırmayacağız. Kim nereye oy vermişse 85 milyon olarak çalışacağız. Türkiye’nin parlayan yıldızı Trabzon olacak. Türkiye’nin en memnun Trabzon olacak. Daima birlikte koşmaya başlıyoruz” formunda konuştu.

Seçimin Türkiye’nin geleceği için atılan bir imza ile bittiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “Büyük, güçlü, başkan Türkiye önderimizin ardında koşmaya başlıyoruz. Birlik, beraberlik, kardeşlikle koşuyoruz. Seçim Türkiye’nin geleceği için atılan bir imza ile bitmiştir. Lakin yarından tezi yok herkes işine gücüne bakacak. Artık tek amacımız var. Trabzon’un büyümesi Türkiye’nin büyümesi. Bu seçim sonrasında bütün Türkiye, bütün Müslüman coğrafya, mazlumlara ve Türk Cumhuriyetlerine güzel uğurlu olsun. Çok çalıştık, çok çabalamak sonunda zafere ulaştık” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap