1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Dönmez: Milletimizin hayır duasını almak için gece gündüz çalışacağız

Bakan Dönmez: Milletimizin hayır duasını almak için gece gündüz çalışacağız
0

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Alpu ilçesi Bahçecik Mahallesi’nde ziyaretlerde bulundu. Mahalle muhtarı Kerim Bakır ve mahallelinin karşıladığı Bakan Dönmez, Bahçecik Mahallesi Merkez Camii’nde yağmur duasına katıldı.

Duanın akabinde mahalleliyle birlikte yemek yiyen Bakan Dönmez, kahvede halkla sohbet edip taleplerini dinledi. Milletvekili seçimlerinin geride kaldığını, lakin cumhurbaşkanı seçiminin ikinci çeşitle devam edeceğini söyleyen Bakan Dönmez, Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takviye istedi.

Herkesin yine sandığa gitmesi gerektiğini söz eden Dönmez, “Biz milletvekili seçimini ve Cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci çeşidini daima birlikte yaptık. Seçimde bize oy veren, vermeyen, sandığa giden tüm yurttaşlarımıza başka farklı teşekkür ediyoruz. Fakat biliyorsunuz başkanlık sisteminde birinci tıpta yüzde 50’yi geçmek gerekiyordu. Yarım puan farkla yüzde 50’yi geçemedik. Milletimizin takdiri. İşte en büyük rakibimizle aramızdaki oy farkını, oy sayısını sizler görüyorsunuz. Artık bir ricamız, bir istirhamımız daha olacak vatandaşlarımızdan inşallah 28 Mayıs’ta o gün çeşitli mazeretleri münasebetiyle sandığa gidip oyunu atamayan vatandaşlarımızı da ikaz ederek, gerekirse yardımcı olarak bir defa daha sandığa gitmenizi sizden bilhassa bekliyoruz. Rica ediyoruz. Bir defa daha Alpu ve Bahçecik mahallemiz devletinin, milletinin, vatanının, bayrağının yanında olduğunu göstersin cümle aleme” diye konuştu.

‘SORUMLULUĞU YALNIZCA SİYASETÇİLERE BIRAKMAYIN’

İkinci tıpta hiçbir şeyin garantisinin olmadığını fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak verilmesi halinde hizmetlerin devam edeceğini belirten Bakan Dönmez, “Bu süreçte de gerçek adamla yolumuza devam edeceğiz. Bazen arkadaşlar da soruyorlar. İşte seçimi ikinci çeşitte alabilir miyiz? Natürel hiçbir şeyin garantisi yok. Diyorum ki bu soruyu sorana, sana bağlı. Şayet sen sandığa gidersen, oyunu atarsan, sandığa sahip çıkarsan kazanacağız. Sorumluluğu yalnızca siyasetçilere, bizlere bırakmayın. Zira siz, milletin bir yerde mukadderatını belirleyecek, önümüzdeki 5 yılda yapılacak hizmetlere karar vereceksiniz, ‘Devam etsin mi, etmesin mi?’ diye. Biz, bize dayanak verirseniz, Sayın Cumhurbaşkanımıza dayanak verirseniz, dün olduğu üzere, bugün olduğu üzere, yarın da milletimizin hayır duasını almak için gece gündüz çalışacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir