1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Dönmez işçilerle bir araya geldi! ‘Yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz’

Bakan Dönmez işçilerle bir araya geldi! ‘Yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz’
0

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sendikaların tertibiyle personellerle bir ortaya geldi. Yenikent Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda personel sendikalarının temsilcileri tarafından karşılanan Bakan Dönmez, buradaki çalışanlara seslendi. Yeni toplu mukavele periyotlarında sendikalarımızın kurumlarımızdan kimi talepleri olduğunu söz eden Bakan Dönmez, “Kurumlarımız ve sendikalarımız bu mevzuda müzakerelerini yapıyorlar. Her iki tarafın da yararına olacak işler için bizler de hükümet olarak her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız. Bu iş helal yarar davası. Bu iş memleket sıkıntısı. O yüzden siz emekçi kardeşlerimizin faydasına olacak ne varsa hayata geçireceğiz inşallah. Bundan evvel Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz nasıl emekçi kardeşlerimizden yana hal aldıysa bundan sonra da inşallah bu bu türlü devam edecek” açıklamasında bulundu.

Bakan Dönmez, çalışma kuralları, fiyatların, emeklilik haklarının güzelleştirilmesi için bugüne kadar neler yapıldıysa, bundan sonra daha fazlasının yapılacağını belirterek, “İnşallah hoş günlerin arifesindeyiz. 28 Mayıs’tan sonra güçlü meclis ve güçlü liderle yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yeniden daima birlikte, tekrar daima birlikte olacağız” diye konuştu.

‘BU YALNIZCA TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ DEĞİL’

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçiminin çok değerli olduğunu tabir etti. Emekçilerden Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan için dayanak isteyen Bakan Dönmez, “Şimdi bu seçim yalnızca Türkiye’nin seçimi değil. Bu seçim bugüne kadar mazlumlara, mağdurlara, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun dayanağını, yardımı esirgememiş Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun Cumhurbaşkanı seçimi olacak. Ben birçok seyahate gittim Sayın Cumhurbaşkanımızla. Gerçekten yurt dışında da adeta Ankara’da gezer üzere, İstanbul’da, Eskişehir’de gezer üzere harikulâde bir ilgi var. Bu ilgi yalnızca diplomatik nezaketle ölçülebilecek bir ilgi değil. Sokakta olağan o ülkenin vatandaşları tahminen de kendi liderlerine, kendi başbakanlarına göstermediği yakın ilgiyi Sayın Cumhurbaşkanımıza gönderdiklerini şahsen şahit olduk. Zira onlar da biliyor ki, ‘Türkiye Cumhuriyeti burada bir zafiyet içerisine düşerse, bu bölgede bizim haklarımızı koruyacak, başımız sıkıntıya girdiğinde bize derman olacak birisini bulamayız’. Onun için burada oy kullanırken sizden ricam elinizi vicdanınıza götürerek ‘ben bu oyu yalnızca Türkiye için değil, dünyadaki tüm mağdurlar ve mazlumlar için atıyorum’ diyerek vermesiniz istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Bakan Dönmez, konuşmasının akabinde emekçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir