1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Çavuşoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na: Psikolojisi bozulmuş

Bakan Çavuşoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na: Psikolojisi bozulmuş
0

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılan ve ikinci çeşit seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dayanak verdiğini açıklayan Sinan Oğan’ın kendisine gönül verenlerle bir ortaya geldiği buluşmaya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada bir konuşma yaptı. Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’na katılmasıyla güçlerine güç kattıklarını aktaran Çavuşoğlu, iştirakin akabinde kendisine yapılan toplumsal medya linç teşebbüslerini hüzünle takip ettiklerini kaydetti.

Çavuşoğlu, “Sinan Bey’in Sayın Cumhurbaşkanımıza takviyesini açıklamasının akabinde maruz kaldığı hakaretleri, kelamlı hücumları, toplumsal medyadaki linç teşebbüslerini üzülerek takip ettik. Sinan Beyefendi mevki, makam için takviye vermiyor, inandığı unsurlar doğrultusunda Cumhur İttifakı’na takviye veriyor. Bunlar ne yapıyor; sadece kendi görüşlerine karşıt olduğu için, kendi tarafında olmayanları hor gören bu yaklaşım muhalefetin içerisinde bulunduğu tahammülsüzlüğün bir örneğidir. Ya benimsin ya kara toprağın. Benimleysen dünyanın en berbatı olsan da olağanüstüsün, ancak benim yanımda değilsen dünyanın en düzgünü olsan da, en vatanseveri olsan da dünyanın en kötüsün” sözlerini kullandı.

“AMACI MAKAM VE MEVKİİ OLANLARIN, İDEALİ SİNAN OĞAN ÜZERE MİLLET VE MEMLEKET OLANLARI ANLAMASINI BEKLEMİYORUZ”

Çavuşoğlu, kelamlarına şöyle devam etti: “İkinci tıpta Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler de oldu. Biz onları linç ettik mi? Elbette daha evvelki konuşmaları ile şimdiki konuşmaları ortasında tutarsızlıkları söylemek, milletimizin dikkatine sunmak boynumuzun borcudur. Zira siyasetçiler milletimize palavra söylememeyi öğrenmelidir. Maksadı makam ve mevkii olanların, ideali Sinan Oğan üzere millet ve memleket olanları anlamasını beklemiyoruz. İnşallah mevcut 2 milyon 520 bin oy farkını daima birlikte 2. tıpta daha da üste taşıyacağız. O denli bir kazanacağız ki, bu milletin düşmanları hariç herkes kazanacak. 85 milyon insanımız kazanacak, mazlumlar kazanacak, dünya barışı kazanacak. İstikrar kazanacak. Yalnızca Türkiye’de millet düşmanları kaybedecek. Onlar kaybetsin, üzülsün, hiç de umurumuzda değil. Türkiye düşmanlarının kaybetmesine üzülecek değiliz, kimse kusura bakmasın.”

“PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çektiği görüntülerle ilgili de konuşan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Her gün çıkıyor görüntü yayınlayıp konuşuyor. Psikolojisi de bozulmuş, agresifleşmiş. Biz ona sakin diyoruz, sakin. Bu kadar palavraya inanırsanız, bu kadar da palavra atarsanız bu kaçınılmaz son. Türkiye’yi yönetecek bir insanın daha sakin olması lazım. Çok samimi söylüyorum Türkiye için de bir talihsizlik. Türkiye’nin ana muhalefeti Türkiye yönetmeye talip olmalıdır. Vaatlerine bakın Türkiye’nin 21 yıllık kazanımlarını yıkıp, Türkiye Yüzyılı meşalesini söndürmek istiyorlar. Masanın etrafındakiler ve dışarıdan destekçilerinin tek ortak özelliği Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Tek hedefleri mevki makam paylaşımı. Nefret, intikamla kuru masalar çabuk dağılır. Millete hizmet etmek için değil de, bir koltuk kapmak için kurulan masalar dağılır sarfiyat, darmadağın olur. Mevkiler makamlar gelir geçer. Kıymetli olan bu ülkeye hizmet edebilmektir. İşte bu düşmanlık bunların gözlerini kör ettiği için bir o yana bir bu yana nasıl savruluyorlar görüyorsunuz. Birinci cins öncesi ve sonrasındaki telaffuzlarına bir bakın; tutarsızlık ve çelişkiden geçilmiyor. Bunlar palavrası bulamazsa doğruyu söyler hale geldiler.”

“YALAN MI?”

Millet İttifakı’nın 14 Mayıs öncesi malum terör örgütlerine yeşil ışık yakıp, onlarla kol kola yürüdüğünü söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Yalan mı? Seçimlerde milletimizden tokadı yiyince bu sefer de vatanseverlik maskesi takıyorlar. 14 Mayıs öncesinde tekrar Kandil’e, kayyum uygulamasını bitirme kelamını verdi. Seçimlerde uzunluğunun ölçüsünü alınca, dün tekrar ağız değiştirdi. Aslında ne dediklerini de tabir edemiyorlar. 14 Mayıs öncesinde Kandil’e, Irak, Suriye ve Libya’dan çekilme kelamı verdi. Terör örgütleriyle uğraş tezkeresine hayır oyu verdi. Neden hayır oyu verdin? Seçimlerde tokadı yiyince zikzak çizmeye başladı. Yarın Suriye’den çekilirsen, PKK/PYD/YPG zulmü aşar, bu zulümden kaçanlar tekrar hudutlarımıza gelir. Ek göç baskısı olacak. Teröristler sıfır noktasına gelecek. Biz Türkiye’ye roketler gelmesin diye 30 kilometre uzakta tutuyoruz teröristleri. Oralarda da nokta atışlarıyla temizlemeye başladık” dedi.

“AMACIMIZ SURİYE İDARESİYLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK DAHA FAZLA GÖÇMENİN DÖNÜŞÜNÜ SAĞLAMAK”

Bakan Çavuşoğlu, Suriyelilerin geri dönüşü için çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, “Bakınız Suriye’de 4 başka operasyon alanımız, Türk varlığı var. Hem emperyal güçlerin terör koridoru projelerini engelliyor hem göçmenlerin geri dönüşünün de garantisi. Geri dönüşleri de sağlayacak olan onlar değil Cumhur İttifakı’dır. Bu geri dönüş siyasetini da diplomatik uğraşlarımızla destekliyoruz. Moskova’da Suriye konusunda toplantı yaptık. Hedefimiz Suriye idaresiyle işbirliği yaparak daha fazla göçmenin dönüşünü sağlamak. Alt yapısını da birlikte hazırladık. Hedefimiz Suriye’nin terörden temizlenmesini sağlamak, Suriye’nin toprak bütünlüğünü teminat altına alma” sözlerine yer verdi.

“ANTALYA’DA MİLLİYETÇİLİK TASLIYORLAR, VAN’DA ‘DİŞE DİŞ KANA KAN SENİNLEYİZ ÖCALAN’ NARALARI ATIYORLAR”

Millet İttifakı’nı tenkitlerine devam eden Çavuşoğlu, “Yahu siz devlet idaresine talip değil misiniz? Hem de sıradan bir devlet değil; binlerce yıllık geleneği olan Türk devletinden bahsediyoruz. Bu nasıl siyaset bilmezlik? Bu nasıl iş bilmezlik? Nitekim üzülüyor insan. Millet İttifakı diyorlar milletle uzaktan yakından alakaları yok. Bunların siyaseti bu; prensipsizlik ve tutarsızlık. Dün ak dediğine bugün kara diyorlar, Antalya’da diğer, Van’da öteki konuşuyorlar. Antalya’da milliyetçilik taslıyorlar, Van’da ‘Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan’ naraları atıyorlar CHP’nin mitinginde ve Türk bayrakları yerde. Onun yerine PKK’nın paçavraları var. O yeni kurulan Yeşil Sol Parti mi ne onların bayrakları, sembolleri var. Daha dün Kandil’den selam alanlar, bugün milliyetçilikten dem vuruyorlar. Oy uğruna bürünmedikleri hal kalmadı ne yazık ki. Milleti bilmiyorlar ki, milliyetçiliğin farkına varsınlar. Milliyetçilik; ülkenin ekmeğini büyütmek, ordusunu, teknolojisini güçlendirmek, ulusal markalar ortaya koymaktır. Milliyetçilik; Türkiye’nin mavi vatanını savunmak ve Türkiye’yi dünyada bir deniz gücü yapmaktır. Milliyetçilik; Türkiye’nin hava alanını Hisarlarla, Siperlerle, yerli ve ulusal hava savunma sistemiyle savunmaktır. Milliyetçilik; Anka’dır, Bayraktar’dır, Aksungur’dur, Kızılelma’dır, Hürkuş’tur, Hürjet’tir, Kaan’dır, Tayfun’dur, İmece’dir, Togg’dur. Yerli ve ulusal olmak budur. Milliyetçilik telaffuz değil, ulusal bir duruşla memlekete hizmet etmektir. Kim milletçi ve milliyetçi vatandaşlarımız görüyor ve 21 yıldır gösteriyor” biçiminde konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap