1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Çavuşoğlu: Can Azerbaycan’dan ne istiyorsun Kılıçdaroğlu?

Bakan Çavuşoğlu: Can Azerbaycan’dan ne istiyorsun Kılıçdaroğlu?
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde düzenlenen mitingde AK Partililere seslendi. Bakan Çavuşoğlu’na AK Parti Antalya Vilayet Lideri Ali Çetin, Kepez Belediye Lideri Hakan Tütüncü ve milletvekilleri de eşlik etti. Antalya sevdalarının bitmeyeceğini söz eden Çavuşoğlu, büyük hizmetlere imza attıklarını söyledi. 100 yıllık Cumhuriyet’in gururunu yaşadıklarını belirten Çavuşoğlu, “Tarihimizle, milletimizle, Cumhuriyetimizle gurur duyuyoruz. 100 yıllık sürecin son 21 yılına adeta damga vurduk. Savunmadan alt yapı projelerine hayal üzere görünen, kimsenin inanamayacağı icraatları bizler gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştirdik” diye konuştu. Kepez’de 15 hastane olduğunu belirten Çavuşoğlu, 1400 yataklı kent hastanesini en kısa vakitte hizmete açacaklarını ve 1900 yatak kapasitesine kadar da artıracaklarını söyledi. 900 TOKİ konutunun yapıldığını ancak yetmeyeceğini belirten Çavuşoğlu, “Yüksek kira fiyatlarında arz- talep istikrarını bizim sağlamamız lazım. Güç ve altyapıda da eksiklikler var. Onları da tamamlayacağız. Makasın açılmasına müsaade vermeyeceğiz. Sınırların yer altına alınması için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

‘4 YILDA ASYA’DA TİCARETİMİZ YÜZDE 40 ARTTI’

Gelişen dünya nizamını eleştiren Bakan Çavuşoğlu, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi. Nizamın yetersiz olduğunu da belirten Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu sistemin bir modülü olmuyoruz. Dünya 5’ten büyük diyerek yeni bir tertip için çalışıyoruz. Bu tertip yetersiz. Umutlara deva değil bu nizam. İnsanlığın beklentilerini karşılayamıyor. Tekrar Asya diyoruz. 4 yılda ticaretimiz yüzde 40 artmış. Dünyanın her yerinde ulu Türk bayrağı dalgalanıyor” diye konuştu.

‘AZERBAYCAN’DAN NE İSTİYORSUN KILIÇDAROĞLU?’

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çavuşoğlu, “Türkün yolu kardeşlerimizle orta koridordan geçer. Türk yurdu toprağı Şuşa’dan geçer. Kemal Kılıçdaroğlu çıktı elinde bir harita. ‘Bu benim dahi projem’ dedi. Bir bakıyoruz Azerbaycan baypas edilmiş. Can Azerbaycan’dan ne istiyorsun Kılıçdaroğlu? Kardeşlerimizle kaygının ne? Azerbaycan topraklarını kurtarırken ‘Türkiye Azerbaycan’a maalesef yardım etti’ diyenlerden diğer bir şey beklenmez” dedi.

’14 MAYIS’TA TOKADI YİYİNCE ŞAŞIRDI’

Suriye’deki terörün temizlenmesi için çalıştıklarını ve temizlenen yerlere 550 binden fazla Suriyeli yerleştirdiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, Körfez ülkelerinin dayanağıyla 1 milyondan fazla Suriyeli’nin ülkelerine gönderilmesi içinaltyapı oluşturduklarını tabir etti. Göçmenlerin bu halde ülkelerine gönderilmesinin gerçek olduğunu belirten Çavuşoğlu, ırkçılık yaparak gönderme fikirlerinin gerçek olmadığını söyledi. Terör örgütlerinin Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini ileri süren Çavuşoğlu şöyle konuştu:

“Türkiye’ye düşman tüm terör örgütleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemiyor mu? PKK, FETÖ dayanak verip Kılıçdaroğlu’na oy istemiyor mu? Kemal Kılıçdaroğlu, YPG/PYD terör örgütü mü değil mi? Çık söyle. ‘Terör örgütü olarak görmüyorum’ diyor. 14 Mayıs’ta tokadı yiyince şaşırdı kaldı.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir