1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Bozdağ: Sinan Oğan’a yapılan linçleri lanetliyorum

Bakan Bozdağ: Sinan Oğan’a yapılan linçleri lanetliyorum
0

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TRT Haber’de gündeme ait soruları yanıtladı. Bakan Bozdağ, 28 Mayıs seçimlerine ait dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ’ın açıklamaları şöyle:

Sayın Sinan Oğan’ı bu muvaffakiyetinden ötürü kutluyorum. Seçimde büyük muvaffakiyet ortaya koydu. Milletin kıymetli bir bölümünün takviyesini aldı. Dünkü açıklaması ile ilkesel bir hal ortaya koydu. Tam bağımsız bir Türkiye’yi isteyen Oğan, unsurlu duruşun gereği olarak cumhurbaşkanımızı destekleyeceğini söz etti. Sinan Oğan’a yapılan linçleri lanetliyorum. Onun prensiplerini hayata geçirecek olan sayın Erdoğan’dır. Aksi olsa kendi görüşleri ile zıt düşmüş olurdu. Terör örgütlerinin desteklediği birine dayanak olamayacaklarını açıkladı. Yeni periyotta çok konuşulacak birisi olacak, yakından takip edilecektir.

CHP’ye takviye verenler tarafından linçe uğradığını da görüyoruz. Kılıçdaroğlu’nu desteklese Oğan’dan düzgünü olmayacaktı. Sayın cumhurbaşkanımızı destekleyince ondan berbatı yok. Her önüne gelene kendilerini destekliyorlarsa onları göklere çıkaran desteklemiyorsa erin tabanına sokan ilkel anlayış görüyoruz. Bunlar kendilerini uygar görüyorlar lakin ne kadar yobaz olduklarını yazdıklarından görüyoruz. Kendisi üzere düşünmeyenlere tahammülü olmayanlara Türkiye’ye yapacağı hayır olmadığını görüyoruz.

Türkiye aydınlık geleceğini aydınlık kanıları olan takım ile yoluna devam etmesi lazım. Akşener masadan kalkınca yapılan linçi, İnce’ye yapılan linçi hatırlayın. Tutum koyunca yerin tabanına geçiriyorlar. Haliniz değişince de hakaret ettikleri kişiyi öve öve bitiremiyorlar. Yerli ve ulusal duruşu temsil eden uzman isimlerden biri sayın Oğan. Bu yerli ve ulusal bir duruştur.

14 Mayıs seçiminde halk demokratik olgunluk gösterdi. Şaibesiz tamamlandı Seçim. Demokrasimiz için kıymetli bu. YSK’nın yaptığı seçimlerin güvenilirliği açısından da değerli. Parlamenter sistem tartışmaları bu seçimden ayyuka çıkmıştı. Sistemin referandumuna dönüştürdüler. Millet gündemimde bu türlü bir şey yok dedi. Parlamenter sisteme dönüş savlarını veto etti millet. Artık sistem tartışmaları ile kaybedecek vaktinin olmadığının rotasını çizdi. Sistem değişikliğini gündeme taşıyanları veto etti. Yüzde 49.52’de tutmak sureti ile ikinci cinste kimi seçeceğini dünyaya ilan etti. Yasama iktidarını ilan ettikten sonra öteki iktidarı kime vereceğini de işaret etti. Erdoğan beyefendiyi 28’nde cumhurbaşkanı seçeceğinin ilanıdır. Bu son derece kıymetli. Türk halkı palavraya prim vermeyeceğini gösterdi. Türkiye’nin zayıflamayacağını isteyen ülkelerin dayanağını alanların lider seçilemeyeceğini ilan etti. Millete zirveden bakanları değil milletin içinden olanların seçileceğini ortaya koydu. Türk halkı, ben seçerim benim başkanımı kimse seçemez iletisi verdi.

DEPREMZEDELERE YÖNELİK SÖYLEMLER

Depremzede kardeşlerimizin siyasal tercihlerinin iktidardan yana değil de kılıçdaroğlu’ndan olacağını değerlendirdiler. Sandıktan çıkan sonuçlar Erdoğan’dan yana olduklarını görünce Oğan’a Akşener’e İnce’ye yaptıkları üzere zelzele bölgesinde yaşayanlara demedikleri lafı bırakmadılar. Yapmadıkları saygısızlığı bırakmadılar. Kılıçdaroğlu’na oy verince gerçek Erdoğan’a oy verince yanlış yapmış olacaklar. Üstenci bakışı daha evvel de gördük. Kendilerine oy vermeyenlere göbeğini kaşıyan adam, bidon başlı adam diye aşağılayan küçümseyen yaklaşımı gördük. Depremzedelere karşı tavrı görünce şaşırmadım. Bildik CHP dedik. Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan insanımızın buna en büyük karşılığı oyları ile vereceklerine inanıyorum. Bu beşerler neden Erdoğan’a oy verdiler buna bakmak lazım. Ona güveniyorlar, bize konutumuzu verirse Erdoğan verir diyorlar. Bir yanda saygısız tavır var bir yandan Defne’de yapılan hastane var. Vatandaş bu iki zihniyeti görüyor. CHP yöneticileri ve destekçilerinin bir kısmı her seçimden sonra halkı suçluyor. Her dönem maça çıkıyor ve maçı kaybediyorlar. Teknik yöneticinin oyuncuların hiç mi kabahati yok? 16 dönemdir bu grup kaybediyor. Biri de çıkıp demez mi bu ekibin teknik yöneticisi 16 dönemdir kaybettiriyor demez mi? Her maçı kaybediyor, bizi üzüyorsunuz demeliler..

Vatandaş sandığa el koydu. 16 seçimi kazana bir iktidarı seçerek vatandaş yoluna devam kararını vereceğine inanıyorum. Türkiye’de başarısız bir muhalefet var. Değişmesi gereken iktidar değil muhalefet. Muhalefette büyük bir değişimin 28 Mayıs’tan sonra yaşayacağına inanıyorum. Olmazsa vatandaş onlara daha büyük bir kırmızı kartı gösterecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir