1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Bozdağ: Kılıçdaroğlu şimdi Malkoçoğlu olmaya koyulmuş

Bakan Bozdağ: Kılıçdaroğlu şimdi Malkoçoğlu olmaya koyulmuş
0

Bakan Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Meclis üyeleri ile toplantıda bir ortaya geldi. Bakan Bozdağ, ikinci cinse kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘milliyetçilik’ üzerinden yüklendi. Bozdağ, “Seçime kadar milliyetçi telaffuzlarla milleti aldatmak, apayrı bir noktaya vatandaşı çekmek olduğunu görüyoruz. Bunlar milleti tanımıyorlar. Emin olun bu millet, bu milletin her bir ferdi Sayın Kılıçdaroğlu’ndan da onun danışmanlarından da binlerce kez, daha akıllı, daha basiretli, daha ileri görüşlü. Onlar zannediyorlar ki biz lafı değiştiririz bizim görüşlerimiz değişmiş olacak ya da palavraları millet hakikat yerine koyacak. Alemi kör, herkesi sersem yerine koymanın alemi yok. Büyük bir akıl tutulması yaşadıkları çok açık ortada. Ben artık soruyorum Şanlıurfa’nın saygın beşerlerine, 14 Mayıs’tan sonra milliyetçi kesilen Kılıçdaroğlu size inandırıcı mı geliyor? Yoksa ‘Demirtaş’ın özgür kalmasını istiyorsanız peşime takılın’ diyen Kılıçdaroğlu mu size inandırıcı geliyor? Hangisi daha inandırıcı? Onun için de siyasetteki bu riyakarlığa, siyasetteki bu ikiyüzlülüğe, sandıkta vatandaşımızın karşılık vereceğine ben yürekten inanıyorum. Açık, net bir hali vatandaşın ortaya koyacağına inanıyorum” dedi.

“Bir yandan mücahit, bir yandan Malkoçoğlu Kılıçdaroğlu”

“Bir yandan mücahit Kılıçdaroğlu, mücahitliğe hayli bir yeni boyut kattı” diyen Bakan Bozdağ, “Kılıçdaroğlu mücahit olur mu? Ya sormak lazım aziz milletimize Kılıçdaroğlu mücahit kavramını taşımaya uygun mu, değil mi? Bir yandan Fatih Erbakan’dan daha Erbakancı bir Kılıçdaroğlu, bir yandan Sayın Bahçeli’den daha milliyetçi, başbuğ bir Kılıçdaroğlu lakin yetmiyor anlaşılan bütün bunlar yetmedi artık Malkoçoğlu olmaya koyulmuş. Artık Malkoçoğlu Kılıçdaroğlu, nasıl yapacağını şaşırdı adamcağız. Ya bu kadar çark etmeye ne hacet var? Ya olduğun üzere görün, ya göründüğün üzere ol. Milleti aldatmak için bin bir takla atmanın alemi yok. Bu millet doğruyu söyleyeni de, doğruyu konuşanı da, gerçek yapanı da çok ancak çok âlâ biliyor. Onun için ben diyorum ki Allah’ın müsaadesiyle 28 Mayıs’ta aziz milletimizden, Diyarbakır’da da, Urfa’da da, Edirne’de de, Trabzon’da da, Yozgat’ta da birebir lafı söyleyen Erdoğan’ı seçecek. İle nazaran, muhataba nazaran laflarını değiştiren ve milleti aldatmaya çalışan Sayın Kılıçdaroğlu’na kırmızı kartı gösterecektir. Senden lider olmaz. Bay bay Kemal diye gönderecektir. Olur mu? Milletin gözünün içine baka baka palavra söyleyenlerden lider olmaz. Ben inanıyorum ki aziz milletimiz kendilerini aldatmaya dönük bu stratejilere ‘beni aldatamazsın, ben görüyorum, ben duyuyorum ve her şeyin farkındayım’ diyecek ve sandıkta Sayın Kılıçdaroğlu’na daha evvel 14 Mayıs’ta yüzde 45 civarındaki oyun bir kısmını geri çekecektir. Ona da ben yürekten inanıyorum. ‘Sen bu oya layık değilsin. Ben seni takdir ettim. Lafının eri bildim o yüzden takdir ettim fakat değilmişsin.’ Hani diyor ya kelam diyor sana kelam. Kelam diyor daha şimdiden kelamını çabucak aldı gitti. Artık sen kime kelam verdin? HDP’ye verdin ne oldu o kelamlar? Muhakkak ki PKK, FETÖ, terör örgütleri de sizden bir kadro taahhütler aldığı anlaşılıyor. Yahut onlar o denli algıladıkları anlaşılıyor. Ne derseniz deyin. Ne oldu artık? Ben HDP’ye, Yeşil Sol Parti’ye oy veren vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Artık çabucak rota kıran milliyetçi dalgaya kendini veren Kılıçdaroğlu, Allah koruma yarın imkan verse sizin dediklerinizi mi yapar? Daha sizin oyunuza gereksinimi varken sizi sattı adam. Yarın oyunuzu aldıktan sonra dönüp size bakar mı? Onları da bu açıdan bir kere daha Yeşil Sol Parti’ye oy veren, HDP’ye oy veren vatandaşlarımızı bu açıdan bir sefer daha düşünmeye davet ediyorum” biçiminde konuştu.

Bakan Bozdağ, açıklamasının devamında ise, “‘Söz’ diyor. Depremzedelere gittiler, fotoğraf çektirdiler, kamera kaydı aldılar. Lakin gerisinden ne dediler? Biz ücretsiz konut vereceğiz. Artık depremzedelere yapmadıkları hakareti daha bunların oyuna muhtaçlığı varken bırakmadılar. Senin hangi kelamına millet niçin inansın? Kelamının eri olana beşerler lazım. Tayyip Bey’e depremzede ve sarsıntı bölgesinde yaşayan kardeşlerimizin oy vermesinin altında yatan en kıymetli nedenlerin başında kelamının eri olması yatar. Verdiği kelamı tutan önder olmak yatar. Daha evvel zelzele bölgelerinde vatandaşlarımızın kederlerine derman üretmiş olması yatar, ‘yaparsa Tayyip yapar’ diye bu inancı millete Sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Lakin artık siz daha evvelki reyine muhtaçken millete verdiğiniz kelamı tutmuyorsunuz. Bu reyi aldıktan sonra millete verdiğiniz hangi kelamı nasıl tutacaksınız? Bu millet size nasıl güvensin? Pahalı kardeşlerim. Türkiye’nin iklimine nazaran duruşu, oturuşu, kalkışı, değişen önderlere değil, duruşu net olan önderlere muhtaçlığı var. Aniden kalp, efendim sevgi işaretleri yaparken yumruklamaya dönen psikolojisi istikrarı bozulanlara değil iradesi istikameti net olan, duruşu net olan Erdoğan üzere dirayetli bir başkana muhtaçlık var. Fikirleri vilayetlere nazaran, fikirleri, istikrarlara nazaran değişen değil, fikirlerini bütün dengelerin içinde söyleyen Erdoğan’la Türkiye daha güçlü olur. Dünyanın gözünün içine bakıp dünya beşten büyüktür deme hamasetini gösteren bir iradeye muhtaçlık var. Karşısındakileri görünce fikri değişenlerle Türkiye’nin alacağı bir yol yoktur” tabirlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir