1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Bozdağ: HDP’ye verdiği sözü mü yoksa imzaladığı protokol mü yalan

Bakan Bozdağ: HDP’ye verdiği sözü mü yoksa imzaladığı protokol mü yalan
0

Bakan Bozdağ, geldiği Şanlıurfa’da AK Parti Siverek İlçe Bakanlığı’nı ziyaret edip, açıklamalarda bulundu. İkinci tipe kalan cumhurbaşkanı seçimine ait konuşan Bozdağ, milletin sonuncu bir karar vereceğini, ülkeyi 5 yıl boyunca kelamında duran bir başkana emanet edeceğini söyledi.

Bozdağ, “Değerli hemşehrilerim, sandığa giderken hepimiz pek çok şeyi duyduk, gördük ve değerlendirdik. Başkanları dinledik ve değerlendirdik. 14 Mayıs’ta karar verdik. Artık 2 adayla seçime gidiyoruz. 28 Mayıs’ta sonuncu vereceğiniz kararla Türkiye’nin geleceğini 5 yıl kime emanet edeceğimize karar vereceğiz. Artık soru şu; Türkiye’nin geleceğini Kılıçdaroğlu’na mı yoksa Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye mi teslim edeceğiz. Millet, bu 2 sorunun birini evet diyecek. Elbette hepiniz adayların yaptıklarına bakmalısınız, milletin önüne koydukları vaatler son derece kıymetlidir. Baktığınız vakit Kılıçdaroğlu verdiği kelamları, bugüne kadar yerine getirmeyen bir başkandır. 2019 seçimlerini hatırlayın; tek bir emekçi işinden olmayacak demişti. Namus ve onur kelamı vermişti, yalnızca İstanbul’da 15 binden fazla insanı işten çıkardılar. Ekmeğini elinden aldılar. Başka belediyeler de çıkardı” dedi.

‘ARTIK MİLLET BU KELAMA İNANMIYOR’

Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile imzaladığı protokole ait de konuşan Bozdağ, “Sana kelam deyip meydanlarda konuşuyor. Artık millet bu kelama inanmıyor. Yeşil Sol Parti’ye, HDP’ye gönül veren seçmenlere, ‘kayyumları kaldıracağım’ diyor. Öteki bir yandan Ümit Özdağ ile imzaladığı protokolde ‘kayyumlar devam edecektir’ diyor. Bu iki kelamı söyleyen de Kılıçdaroğlu. Bu iki kelamdan biri palavradır. Burada soruyorum; Yeşil Sol Parti ve HDP’ye verdiği kelamda mi yoksa Özdağ’la imzaladığı protokolde mi palavra söylüyor. Kılıçdaroğlu, Yeşil Sol Parti’ye oy veren seçmenlerin daha oylarına muhtaçken sattı” diye konuştu.

Bozdağ, konuşmasının akabinde esnaf ziyareti yaptı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir