1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Akar’dan CNN Türk’te önemli açıklamalar

Bakan Akar’dan CNN Türk’te önemli açıklamalar
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk’te Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat ve Zafer Şahin’in sorularını yanıtlıyor. Bakan Akar’ın açıklamaları özetle şöyle: Bizim bildiğiniz üzere bir tahlil süreci uygulumamız oldu. Teröristlerin yaptıkları katliamlardan sonra bu süreç sona erdirildi. Harekatlar düzenlendi, önemli bir çaba yapıldı. Mehmetçik ile baş edemeyen teröristler çukurlar açtı, yeni bir alçaklık teşebbüsünde bulundular. Çukur operasyonlarında ağır bir çaba başlattık. Teröristleri kazdıkları çukurlara gömdük. 15 Temmuz’da hain darbe teşebbüsü ile karşılaştık. 35-40 gün sonra toplanıp Fırat Kalkanı Harekatını gerçekleştirdik. Devamında Zeytin Kolu Harekatı ve Barış Pınarı harekatı başarılı bir biçimde icra edildi.

‘En son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğiz.’

Suriye’nin kuzeyinde harekatlara devam ederken, kaçan teröristleri de yakaladık. Şu an Irak sonları bizim denetimimizde. Mehmetçik dağları dorukları tek tek denetim etmek suretiyle ne kadar mağara var in var terörü kaynağında kuruttu. Gayret devam ediyor. Girilemez denen yerlere girildi. 24 Temmuz’dan bu tarihe kadar 37.886 terörist etkisiz hale getirildi. Bizim burada tek maksadımız teröristler. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edeceğiz. Azimliyiz, kararlıyız. Bunlar ne yaparsa yapsın bizi durduramayacaklar. Mehmetçiğin nefesi enselerinde olacak.,

‘Kandil kendi adayının kim olduğunu söyledi’

PKK örgüt olarak bütün dünyada birden fazla yerde kabul edildi. Bunlar bir cinlik yapıp yeni bir isim yaptılar YPG diye. Farklı bir kuruluş üzere bir teşebbüste bulundular. Bütün muhattaplarımızla yaptığımız görüşmede bize sakın bunların PKK olmadığını söylemeyin diyoruz bu kadar evrak varken. Bununla alakalı sonuna kadar terörle uğraşımızı sürdürüyoruz. Batı’da ABD’de siyasetçi akademisyen yazmaya başladılar. Buların ne iş yaptığını yazmaya başladılar. Tek tük de olsa başladı. Yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Burada Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde sıkışmışlık var. Yardım edin diye bas bas bağırıyorlar. Operasyonları durdurun diye çığlık çığlığa teşebbüste bulunuyorlar. Seçimleri bir umut olarak ortaya koydular. Seçimlerden medet umuyorlar. Kimleri seçeceklerse onların kendilerini kurtaracaklarını düşünüyorlar. Vatandaşlarımız burada teröristlerin yaptıkları açıklamaları takip etsinler diğer bir şeye gerek yok. Çok açık ve seçim bir biçimde Kandil kendi adayının kim olduğunu söyledi. Dediler ki şayet bize verilen kelamlar yerine getirilmezse seçimden sonra bunun hesabını sorarız dediler. Bunu örtmek için kimileri terörü lanetlemeye başladılar. Bunların hiçbirinin değeri yok. Biz diyoruz ki bunların geldiği noktada yaptığı işler aleni. Nasılsa kazanacağı düşüncesindelerdi. 

Biz burada yalnızca teröristleri maksat alıyoruz. Kürtler ve Türkler kardeştir. Kız aldık kız verdik. Hiçbir halde bizim aramızı bozmaya çalışmasınlar, tek yumruk 85 milyon vatandaşız. İki şeyi yapıyorlar. Çöküşün birinci alameti efendilere bu operasyonları durdurun diyorlar. Bir yandan da az kaldı seçimlerden sonra her şey bitecek diye teröristlerine motivasyon veriyorlar.

Bu bir partiden fazla bir ulusal ve yerli bir duruştur. Milletimiz yerli ve ulusal duruşun yanında yer aldı bunu seçimlerde gördük.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir