1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Akar: Havaalanı turizm sezonu öncesinde açılır

Bakan Akar: Havaalanı turizm sezonu öncesinde açılır
0

Bakan Akar, kentte vazife yapan basın mensupları ile bir ortaya gelerek, hem sorularını yanıtladı, gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Yapımına devam edilen havaalanıyla ilgili konuşan Akar, “Ulaştırma bakanımız havaalanıyla ilgili çok önemli takviye sağladı. Bitmek üzere. Müteaahit “Haziran, Temmuz” dedi ancak bu vakitte turizm döneminin bittiğini söyledik. Bunun üzerine “turizm dönemine yetiştireceğim” dedi. İşler kapasitesi birinci etapta 2 milyon olacak ve 6 milyona kadar çıkacak. Bunun Kayseri’mize önemli manada bir hareket getireceğini düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

“Kayseri’nin 70’li yıllarını hatırlıyorum” diyen Ulusal Savunma Bakanı Akar, “Bu ortada belediyemiz ve valiliğimiz dayanakları ile paraşüt, sıcak hava balonu, kış sporlarını hızlı bir formda geliştiriliyor. Bizim daha süratli hareket etmek suretiyle burada yapılacak olan projeleri gerçekleştireceğiz. Ben Kayseri’nin 70’li yıllarını hatırlıyorum. O yıllarda buraya Antep’ten, Malatya’dan, Sivas’tan, öbür yerlerden tamire gelirlerdi, bir de hastalar gelirlerdi. Çok ilerdeydik, Kayseri’nin yine yerini bulması lazım. Erciyes Dağı’na dayanarak Kayseri’nin yine Orta Anadolu’daki yerini yine kazanması lazım. Bunun için daima birlikte çalışacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir