1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Akar: Bu inançla, birliktelikle, güvenle, istikrarla önümüzde artık bir engel yok

Bakan Akar: Bu inançla, birliktelikle, güvenle, istikrarla önümüzde artık bir engel yok
0

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’na katılan Bakan Akar, Türkiye’nin seçim ahlakı ile ilgili konuşanlara milletin en net ve ağır yanıtı verdiğini söyleyerek, “Bir seçim geçirdik, hatta iki seçimden bahsedeceğiz. Bizim en çok iftihar edeceğimiz şey demokrasimizle alakalı, seçim ahlakımızla alakalı, seçim kültürümüzle alakalı içeriden, dışarıdan bir kadro konuşmalar yazışmalar oldu. Allah’a çok şükür milletimiz her vakit olduğu üzere asaletiyle, nezaketiyle ve demokrasi kültürü ile onlara en ağır ve en kesin yanıtı verdiler. Birkaç olay dışında rastgele bir kasvet yaşanmadı. 85 milyonluk bir ülkeyiz ve çok övünebileceğimiz bir seçim süreci yaşadık. Bunun birincisinde parlamentomuz yasama teşekkül etti, ikincisinde de icra olarak sayın Cumhurbaşkanımızın seçimi gerçekleşti. Bunlarla birlikte önümüzdeki devir için idare bakımından yapılması gereken ne varsa hepsiyle alakalı seçim kısmı tamamlandı. İnşallah bizlere de buradaki sorunlarımızı çözme konusunda kısmet olur ve çözme erdemine erişiriz. Akşam konuta vardığınızda rastgele bir tesir olmadan vicdanınızla baş başa düşünün 20 yıl evvel biz birey olarak neredeydik? Meskenimiz barkımız, otomobilimiz, yollar, ülke olarak neler yaptık, meseleler nelerdi diye. Birçok sorun vardı, çok şükür bunlar çözüldü ve belirli bir noktaya geldi. Artık sıkıntılar var olağan, bunları da biz çözeceğiz. Bu inançla, birliktelikle, itimatla, istikrarla önümüzde artık bir mahzur yok. Pürüzleri çözmek de inşallah bizlere kısmet olur” dedi.

Bakan Akar, yeni hükümetle süratli bir halde mahzurları kaldıracaklarını söyleyerek, “Bizim temennimiz önümüzdeki günlerde yeni hükümetle birlikte çok daha süratli bir formda, güçlü bir biçimde bütün manileri kaldırmak. Süratli tren de süratli bir biçimde gelişiyor inşallah. O da hizmete girdikten sonra çok daha kolay irtibat, ulaşım olacak. Limanlara ulaşım problemi, otoyollar vesaire hepsi bilinen hususlar haline geldi. Bu bahiste herkes gücü ve kararınca üzerine düşeni yapacak, çözülecek. Bir tarafta Kayserililerin sorunu varken, genel ölçekte inşallah biz de ülke olarak dünya milletler ailesindeki seçkin ve saygın yerimizi alacağız 2 bin 500 yıllık Türk hakanlığına yakışır bir halde. Büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Ben bir sefer daha sizleri tebrik ediyorum çalışmalarınız ve katkılarınızdan dolayı” sözlerini kullandı.

KTO İdare Şurası Lideri Ömer Gülsoy da, “Bugün sahiden çok değerli bir gün. 570 yıl evvel bugün İstanbul’un fethi ile dünya tarihinin akışı değişmişti. Dünkü seçim sonuçlarıyla birlikte bugün de yeni bir periyoda giriyoruz. Türkiye’mizin ikinci yüzyılında, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı bugün başlıyor. İyi uğurlu olsun. Dün Cumhurbaşkanlığı 2. tıp seçimleri, hiçbir olumsuzluk yaşanmadan, şölen havasında bize yakışan, demokrasiye olan inançla, uhulet ve suhulet içerisinde milyonlarca vatandaşımızın ulusal iradeden öbür irade tanımamasının sonucu olarak sandık başına gitmesiyle tamamlandı. Seçimlerde gösterdiği muvaffakiyetle milletimizin teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor, seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza iyi olmasını diliyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda devler liginde olmak için, istiklal ve istikbalimiz için 85 milyon olarak sorumluluk hissiyle daima birlikte gayret edeceğiz. Yeni oluşacak olan cumhurbaşkanlığı kabinemize büyük vazifeler düşüyor. Sayın bakanım daha evvelki konuşmalarınızda problemlerin olduğunu bildiğinizi ve bunların çalışmalarının süratli bir halde yapılacağını tabir etmiştiniz. Yeni kabinenin de süratli bir halde kurulduktan sonra sıkıntılarımızın çözüleceğine olan beklentimiz yüksektir. İş dünyası olarak biz de kentimizi ve ülkemizi daha ileriye taşımak için birlik, beraberlik içinde tam bağımsız Türkiye için çalışmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade ile yapılan ve imali devam eden vizyon projelerin ülkemizin kalkınmasına artarak katkı vereceğine, yerli ve ulusallık oranımızdaki artışla terörden arınacağımıza, mavi vatandaki haklarımızın korunacağına inanıyoruz. Bizler her daim devletimizin yanındayız. Bizim şiarımız; hep ulusal üretim, ebediyen özgür ticaret, ebediyen daha çok ihracat ve istihdam ile hep güçlü Türkiye’dir. Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin iktisadını daha üst noktalara çıkarmak için iş dünyası olarak canla başla çalışacağız. 28. Devir Milletvekilliği Seçimleri sonucunda milletimizin teveccühü ile Meclise seçilen milletvekillerimize muvaffakiyetler ve güzel hizmetler diliyoruz. Bundan sonra da kabinede yeni misyon alacak bakanlarımızı da şimdiden tebrik ediyoruz” dedi.

Konuşmaların akabinde KTO İdare Heyeti Lideri Ömer Gülsoy, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ikram takdim etti. KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, KTO İdare Heyeti Lideri Ömer Gülsoy, Kayseri Vilayet Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Vilayet Jandarma Kumandanı Yüksel Yiğit, protokol üyeleri ve oda üyeleri katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir