1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Akar: Bir anda çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktı

Bakan Akar: Bir anda çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktı
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MHP’den Kayseri Milletvekili seçilen Baki Ersoy, İncesu ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü gerçekleştirilecek seçimlerde büyük farkla seçileceğine inandığını belirten Bakan Akar, “Yanlış hesap yapanların hepsi hüsrana uğradı. Bunun manası ne? Bunun manası istikrar demek, tekrar başa dönmemek demek. Kimileri teröristlerle ve teröristlerle iltisaklı olan şahıslarla konuşuyor, anlaşıyor ve vaatlerde bulunuyor. Onlara kelam, birtakım umutlar veriyorlar. Bunlar açık, ortada. Milletimizin 14 Mayıs’taki milliyetçi halini, birlik beraberlikten, ulusal ve yerli duruştan yana tutumunu gördükten sonra bir anda çakma milliyetçiler, çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

‘İSTİKRAR DEVAM ETMELİ’

Seçimin, parti değil, zihniyet problemi olduğunu söyleyen Akar, “Hangi partiden olursan ol, şayet birlik ve beraberlikten yanaysan, ülkemiz, milletimiz bir ve birlikte olsun, kişilikli ve kimlikli siyasetleriyle kelam dinleyen değil, kelamı dinlenen ülke olsun istiyorsak, ‘Bu istikrar devam etsin’ diyorsak, bayrağımıza, sancağımıza sahip çıkacaksak, bu işi halletmemiz lazım. Cumhurbaşkanı Seçimi, ‘Bir de şunu deneyelim’ demenin vakti değil. Bunun telafisi çok sıkıntı sonuçları doğurabilir. İstikrar devam etmeli. 20 senede Türkiye’de neler yapıldı? Bu bozulmasın, bu istikamette ilerleyelim” diye konuştu.

Terörle uğraşın değerine vurgu yapan Akar, Mehmetçik’in Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör örgütünün inlerini, mağara ve sığınaklarını bulup, teröristlerin başına yıkmaya devam ettiğini söz etti. Bu uğraşın kararlılıkla devam etmesinin gerektiğini belirten Akar, aksi halde terörle gayrette elde edilen kazanımların kaybedileceğini, bunun da tekrar annelerin gözyaşlarının akması, şehit cenazelerinin gelmesi manasına geldiğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir