1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Akar: 85 milyon vatandaşımızı terör belasından kurtarmakta kararlıyız

Bakan Akar: 85 milyon vatandaşımızı terör belasından kurtarmakta kararlıyız
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti İzmir Vilayet Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Şehit Aileleri ve Gaziler Buluşması’na katıldı. Bakan Akar, buradaki konuşmasında şehit aileleri ve gazileri tüm milletin başının tacı olduğunu söyledi. Öteki ülkelerde olmadığı kadar şehit aileleri ve gazilerle birbirlerine bağlı olduklarını vurgulayan Bakan Akar, aslan üzere evlatlarını toprağa veren şehit aileleriyle bedenlerinin bir modülünü vatanı için feda eden kahraman gazilerin haklarının ödenemeyeceğini söyledi.

‘TÜM TEHDİT VE RİSKLERE KARŞI GAYRETİMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR’

Büyük ve güçlü Türkiye için çalışmalarını sürdürdüklerini söz eden Bakan Akar, ülkenin bekası ve refahına yönelik tüm tehdit ve risklere karşı gayretin kararlılıkla devam ettiğini aktardı. Mehmetçiğin gerek hudutların gerekse milletinin güvenliği için kuvvetli arazi ve hava şartlarında çabasını büyük bir kahramanlıkla sürdürdüğünü lisana getiren Bakan Akar, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki barınaklarının, sığınaklarının teröristlerin başlarına yıkıldığını, yıkılmaya devam ettiğini belirtti.

 

‘TERÖRİSTLERİN ÖNÜNDE İKİ YOL VAR’

Bakan Akar, en son teröristi etkisiz hale getirip, 85 milyon vatandaşı terör belasından kurtarmakta kararlı olduklarını vurguladı. Mehmetçiğin 24 Temmuz 2015’ten bu yana 37 bin 867 teröristi etkisiz hale getirdiğini açıklayan Akar, “Teröristlerin elebaşları efendilerinden yardım dileniyorlar; ‘Bize yardım edin, bize silah verin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarını durdurun’ diyorlar. Bu da çöküşün en değerli alameti. Korktukları başlarına gelecek bulundukları yerlere gömülecekler. Teröristlerin önünde iki yol var. Birincisi, Türk adaletine teslim olmak başkası de yok olup gitmek. Bu mevzuda azimli, kararlı, sizlerin itimadı, takviyesi ve duasıyla buna da muktediriz.” dedi.

‘PARTİ DEĞİL, ZİHNİYET MESELESİ’

Bu seçimlerin bir parti değil, zihniyet problemi olduğunu vurgulayan Akar, “Vatandaşımızın terörle gayret konusunda son derece kararlı olduğunu 14 Mayıs’ta gördüler. Onun için de artık takiyeye, çakma terörle uğraşa başladılar. Bunun vatandaşlarımız tarafından görüleceğine inanıyorum. Mehmetçik büyük bir kahramanlık ve fedakarlıkla ulu tarihimize yakışır biçimde hem faaliyetlerini sürdürüyor hem de Kıbrıslı, Azerbaycanlı ve Libyalı kardeşlerimizi haklı davalarında desteklemeye devam ediyor” sözlerini kullandı. Bakan Akar programın akabinde parti otobüsüyle kent merkezinde cins atarak vatandaşları selamladı.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap