1. Anasayfa
  2. Gündem

Bağcılar’da sucu dükkanında iğrenç iddia! Ses yalıtımlı özel odada istismar

Bağcılar’da sucu dükkanında iğrenç iddia! Ses yalıtımlı özel odada istismar
0

Olay, dün Bağcılar Yenimahalle Mahallesi’nde meydana geldi. 11 yaşındaki M.Y.’yi sabah annesi okula bıraktı. M.Y.,?okul çıkışı konuta geç kalınca ailesi kızlarını aramaya başladı. Gidebileceği yerler denetim edilen M.Y.’den iz bulamayan aile polise giderek şikayetçi oldu.

EV VE İŞYERİNE BASKIN YAPILDI

Ekipler küçük kızın bulunması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda M.Y.’nin okul çıkışı beyaz bir minibüse bindiği, minibüsün ise aileye su satan M. Ş.’ye ilişkin olduğu belirlendi. Polis, M. Ş.’nin mesken ve işyeri adreslerine eş vakitli baskın düzenledi. İş yerine polisin geldiğini gören M. Ş. kaçmaya başladı. Lakin polis tarafından yakalandı. M.Ş. gözaltına alınırken gruplar işyerinde yaptıkları aramada önünde damacana dizili olan 3 farklı bölme olduğunu fark etti. Bölmelerin birinden çocuk sesi geldiğini duyan polis, kapıyı açınca M.Y.’yi buldu. Polisin geldiğini gören ve mahallelerinde küçük bir kızın kayıp olduğunu bilen etraftakiler, küçük kızın işyerinde bulunduğu öğrenince M. Ş.’yi linç etmek istedi.

O sırada polis işyerinin kepenklerini kapatarak şüpheliyi linç edilmekten kurtardı. Küçük kızın bulunduğu bölmenin ses yalıtımlı olduğu ve şüphelinin M.Y.’yi korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı kaydedildi.  Öte yandan şüphelinin 2009 yılında da öbür bir çocuğa karşı cinsel istismar hatasına karıştığı öğrenildi.

‘HAKKINI HELAL ET’ DEDİ

Olayın akabinde şüpheliyi tanıyan mahalle sakinlerinden Fuat Ekmekçi, “8-10 yıldır burada esnaflık yapan birisi bu türlü olaylarına vakıf olduğumuz birisi değil. Ancak o dükkana çocuklar girer çıkar da su içmek için. Bu türlü bir şey yapabileceğini ihtimal vermiyorduk ” dedi.

Olaydan evvel ve sonra şüpheliyi gören Hasan Yaylaoğlu ise “Geldiğinde saat 14.00 civarıydı. Tıraş olmuşsun falan dedim. Çay ısmarlayacağımı söyledim kendisi bana ‘Hakkını helal et’ dedi ve gitti. Gece saatlerinde annesi kameralar takibiyle görüyor. Bizim arkadaşa çocuğunun içeride olduğunu söylemiş. Uygunsuz bir halde görüyorlar alışılmış. Polisler eşliğinde aldılar götürdüler. Arabasını  taşladılar” tabirlerini kullandı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir