1. Anasayfa
  2. Gündem

Babacan’dan CHP çıkışı: Biz olmasaydık bu kadar vekil çıkmazdı

Babacan’dan CHP çıkışı: Biz olmasaydık bu kadar vekil çıkmazdı
0

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan Habertürk’e konuk oldu. 14 Mayıs seçiminde partisinin seçime katkısı olmadığı tezleriyle ilgili konuştu. Babacan, Gaziantep ve Kahramanmaraş vekillerini örnek göstererek, ‘Biz olmasaydık bu kadar milletveki çıkmazdı’ dedi.

Babacan’ın açıklamaları şöyle; 81 vilayette teşkilatı olan ve 766 ilçede teşkilatı olan ve bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş iktidar hazırlığı yapmış bir partiden bahsediyoruz. Yani bizim beyin gücümüz test edilmiş, ortaya konulmuş bir güç.

Kahramanmaraş CHP’nin oyu yüzde 9.5’tan yüzde 16.3’e çıktı. Türkiye genelindeki oy artışı 2.5 puan. Lakin Kahramanmaraş’ta 6.8 puan. Kahramanmaraş’ta CHP’nin 1 milletvekili vardı, artık 2 oldu. İkincisi de bizim orada vilayet liderimiz.

Gaziantep’te CHP bir evvelki seçimlerde yüzde 15 oy çıkarmış. Şu anda yüzde 20.4. Beş puan artış var. Bizim adaylarımızın olduğu vilayetlerin çabucak hemen tamamında CHP’nin önemli oy artışı var. Biz olmasaydık bu kadar milletvekili çıkmazdı. Bu kadar oy da alınamazdı. Yalnızca biz de değil.

“İLK CİNSTE KEMAL BEYEFENDİ KAZANACAK DİYE BİR SONUÇ YOKTU”

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’in Artı TV’de siyaset gündemine ait açıklamalarda bulundu. Şahin’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Pek çok oluşumu yanına aldığı halde yüzde 50’nin altında kalmış. Asıl kaybeden şu an prestiji ile iktidar lakin benim gördüğüm güya muhalefetin ocağı yanmış üzere bir hal var.

ANKET İTİRAFI

Çok net değil bizde de vardı son anketlerin hiçbirinde bizde yaptırmış olduğumuz anketlerde Kemal Beyefendi ipi göğüslüyor diye bir sonuç yoktu.

Bunu CHP’li dostlarımız da biliyor, Millet İttifakı’nın tüm bileşenlerinin de önünde mevcut anketler vardı. Son bir haftalık, bilhassa mitinglerden kaynaklı olan hava ve çarşıya pazara gittiğiniz vakit muazzam halde değişim iradesi yansıtılıyordu.

‘SON DERECE YANLIŞTI’

Bu olumlu havadan etkilenerek güya birinci cinste bu iş bitecekmiş üzere bir algı satın alındı. Bu son derece yanlıştı. Bu somut bilgilerle ikinci tipe kalan bir seçimdi. Ben de CHP Genel Merkezindeydim saat sekiz prestiji ile sonuçlar üç aşağı beş üst muhakkaktı.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir