1. Anasayfa
  2. Gündem

Aynı kıza aşık olan arkadaşının boğazını kesti! ‘Ufacık çizik, kan kaybından öldü’

Aynı kıza aşık olan arkadaşının boğazını kesti! ‘Ufacık çizik, kan kaybından öldü’
0

Yalova’da kız sıkıntısı yüzünde tartıştığı 21 yaşındaki arkadaşı İbrahim Karakılıç’ı boğazını cam kesimiyle keserek öldürdüğü tez edilen 23 yaşındaki Uğur Seçkin Türkyılmaz’ın Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Davaya sanık Türkyılmaz, SEGBİS (Ses ve İmaj Bilişim Sistemi) ile tutuklu bulunduğu cezaevinden katıldı.

Duruşmada sanık avukatı şüphelinin cezai ehliyetinin bulunduğuna yönelik İsimli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporu kabul etmediklerini beyan etti. Avukat raporun karakoldaki şahit beyanlarına nazaran düzenlendiğini ve 2 şahidin davada tabirinin değiştiğini kaydetti. Avukat raporda sanığın hatanın işlemesinin 6 saat ortayla kullandığı uyuşturucu unsurun tesiriyle mi yoksa genetik kaynaklı olup olmadığının değerlendirilmediğini anlattı ve yeni rapor talebinde bulundu.

İbrahim Karakılıç’ın ailesinin avukatı ise raporun uzmanlar tarafından hazırlandığını belirterek, itirazlarının bulunmadığını söyledi.

SAVCI MÜEBBET MAHPUS CEZASI TALEP ETTİ

Duruşmada akabinde mütalaasını açıklayan savcı, sanık Uğur Nadir Türkyılmaz’ın cam modülünü maktul İbrahim Karakılıç’ın uzunluğuna saplayarak taammüden adam öldürme cürmünü işlediğini belirterek, müebbet mahpusunu talep etti.

AİLE AVUKATINDAN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEBİ

Savcının mütalaasından sonra kelam alan maktulün ailesinin avukatı ise sanık için “Canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürmek” hatasından ağırlaştırılmış müebbet cezası talebinde bulundu ve indirim yapılmamasını istedi. Sanık Türkyılmaz ise savcı mütalaasını kabul etmeyerek tahliyesini talep etti.

Duruşmaya orta verdikten sonra koridorda sanığın annesi, ağırlaştırılmış müebbet cezası talep eden avukata reaksiyon gösterirken, “Ufacık çizik, kan kaybından öldü” dedi. Maktulün annesi de sanığın annesinin kelamları üzerine “Peki benim oğlum nerede” dedi. Ailenin avukatı da raporda maktulün boynunda 8 santim yara olduğunu söz etti. Ortaya polisler girerek, tarafları sakinleştirdi.

Duruşmaya verilen ortanın akabinde mahkeme heyeti yeni İsimli Tıp Kurumu raporu talebini reddederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde 6 Nisan 2022 akşamı Uğur Seçkin Türkyılmaz, inşaatta bir arada çalıştıkları İbrahim Karakılıç ile birebir kızdan hoşlanmaları nedeniyle tartışıp hengame etmişti. Türkyılmaz, olaydan 1 gün sonra 7 Nisan’da inşaatta İbrahim Karakılıç’ın boğazını cam kesimiyle kesmiş, Karakılıç kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Zanlı birinci tabirinde kız sorunu yüzünden bir evvelki gün arbede ettiklerini ve maktulün kendisini dövdüğünü, bunu gururuna yediremediğini beyan etmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir