1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Ayı saldırısında yaralanan Enes, hayati tehlikeyi atlattı

Ayı saldırısında yaralanan Enes, hayati tehlikeyi atlattı
0

Olay, dün saat 17.00 sıralarında merkeze bağlı Batmantaş köyünde meydana geldi. Hayvancılıkla uğraşan Erdal Yıldırım, oğlu Enes Yıldırım ile koyunları yaylada otlattıktan sonra meskene dönmek için yola çıktı. Sisli havada koyunların önünde yürüyen Enes Yıldırım’a ayı saldırdı. Oğlunu göremeyen Erdal Yıldırım, etrafta arama yaptı. Kısa mühlet sonra oğlunu yerde kanlar içinde yatarken bulan Yıldırım, sıhhat gruplarına haber verdi. Ayının pençe darbeleriyle yaralandığı belirlenen küçük Enes, ambulansla Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyat edilen Enes Yıldırım, sıhhat durumunun uyguna gitmesi üzerine olağan servise alındı.

AMELİYAT 3 SAATİN ÜZERİNDE SÜRDÜ

Tokat Devlet Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Doktor Ahmet Sümbül, “Enes yavrumuz dün acil servise ayı saldırısı nedeniyle başvurdu. Geldiğinde tansiyonu düşük, nabzı yüksekti ve genel durumu berbattı. Ayı geriden saldırdığı için bel, sırt bölgesinde kasları parçalayarak bağırsaklar dışarıdaydı. Bu formda de esasen öbür yere gidecek durumu olmadığı için acil ameliyata almak durumunda kaldık. Ameliyat esnasında ince bağırsaklarda, kalın bağırsakta yaralanma vardı. Tedavisini yaptık. Geceyi ağır bakımda geçirdi. Bugün durumu âlâ. Kendini toparladı” dedi.

Enes Yıldırım’ın amcası İbrahim Yıldırım ise ”Olay yaylada oldu. Hastaneye geldiğinde durumu çok berbattı. Hekimlerimizden Allah razı olsun. Rabbim yavrumuzu bize bağışladı” diye konuştu. (DHA)

Yazar Hakkında

Yorum Yap