1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Aşiret düğünü dudak uçuklattı! Kilolarca altın, milyonlarca lira

Aşiret düğünü dudak uçuklattı! Kilolarca altın, milyonlarca lira
0

Gevdan Aşiretinden iş adamı Azat Işık’ın kardeşi Ozan Işık, Canlı Aşiretinden iş adamı Abdullah Kaynar’ın kızı Gülcan Kaynar ile dünya konutuna girdi. Yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin iştirak sağladığı düğün, son devirlerin en ağır iştirakli düğünü olurken, gelin ve damada takılan takılar ise dudak uçuklattı.

110 küçükbaş hayvanın kesildiği görkemli düğüne aşiret önderleri, kanaat başkanları, STK liderleri, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık 4 saat süren takı sonunda damada 4 milyon TL nakit para, geline ise kilolarca altın takılırken, masaya konan paraları ise 15 kişi saydı.

5 BİN KİŞİ KATILDI

Düğün sonunda bir konuşma yapan damadın amcası Gevdan Aşireti önderlerinden Şeyhmus Işık, “Güzel bir düğün oldu. Kıymetli olan düğünlerin kazasız, belasız geçmesidir. Bundan ötürü memnunuz. Ben yurt içi ve yurt dışından düğünümüze iştirak sağlayan herkese teşekkür ediyor, gelin ve damada mutluluklar diliyorum” dedi.

Toy büyüğü Haşim İnan ise düğüne yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 5 bin kişinin katıldığını tabir ederek, “Düğünümüze Kuzey Irak’tan, İran’dan, Almanya’dan katılanlar oldu. Bunun yanında yurt içinden Ankara, İstanbul, Bursa ve Mersin’den değerli iş insanları katıldı. Ben düğünümüze iştirak eden herkese teşekkür ediyor, Ozan ve Gülcan çiftimize ise bir ömür mutluluklar diliyorum” sözlerini kullandı.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

Birlikteliklerini düğünle taçlandırdıklarını aktaran Gülcan Kaynar ve Ozan Işık çifti ise çok keyifli olduklarını söz ederek, düğüne katılan herkese teşekkür ettiler.

Yazar Hakkında

Yorum Yap