1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Arkadaşının ölümüne sebep oldu : Tabancayı gösterirken oldu, üzgünüm

Arkadaşının ölümüne sebep oldu : Tabancayı gösterirken oldu, üzgünüm
0

Olay, 3 Haziran saat 19.30 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi 152 Meskenler Mahallesi Çınar Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Mehmet Akif Ersoy Camii avlusunda sohbet için bir ortaya gelen iki arkadaş ortalarında şakalaşmaya başladı. Bu esnada Samet Ç. (17), belinden çıkardığı tabancayı ateşleyince kurşun arkadaşı Utku S.’nin (17) göğsüne isabet etti.

Silah sesi üzerine etraftakiler durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Sıhhat takımları yaralı genci çabucak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti. Durumu ağır olan genç kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere karşın kurtarılamazken, olay yerinden kaçan kuşkulu polis gruplarınca yakalandı. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansımıştı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde Çocuk Şube Müdürlüğü gruplarına teslim edilen Samet Ç., adliyeye sevk edildi. Samet Ç.’nin savcılık sorgusunda, arkadaşlarına tabancayı gösterirken kazara Utku S.’yi vurduğu, en yakın arkadaşının vefatına neden olduğu için üzgün olduğunu söylediği öğrenildi. 17 yaşındaki genç Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap