1. Anasayfa
  2. Gündem

Arabayı kilitlerken buna dikkat! Hırsızların yeni yönetmi ‘pes’ dedirtti

Arabayı kilitlerken buna dikkat! Hırsızların yeni yönetmi ‘pes’ dedirtti
0

Hırsızlar yeni bir metot ile güpegündüz araç soymaya başladılar. Pekala bu nasıl oluyor? Şoför araçtan uzaklaştığı an prestijiyle hırsız otomobile çabucak yaklaşıp el çabukluğuyla kapılardan birini açıyor. En son Sultangazi’de bir şoför tıpkı yanılgıyı yaptı.

* ‘Kapımı kapatıyorum. Dönüyorum gerimi kapı kilitlemeye basıyorum.’
* ‘Markete gittik. Çıkışta baktım telefonum yok otomobilde. Otomobilim açık kalmış.’
* ‘Ben kilitlendiğini zannediyorum. Lakin Fakat kilitlenmiyor.’

Bu yanılgıyı bu şoför de yaptı lakin hırsız affetmedi. Açık kapı usulüyle telefonu çalıp kaçtı. Hırsızlar yeni geliştirdikleri prosedürle artık güpegündüz araçları soyabiliyor.

Son hırsızlık ise Sultangazi’de gerçekleşti. Kanal D Haber’in haberine nazaran; hırsız bir yandan kaldırımda yürüyor, başka yandan da kullandığı telefonla konuşur üzere yapıyordu. Aslında bu dikkat çekmemek için yaptığı bir numaraydı. O an gözü daima caddedeydi. Zira kendisine bir maksat arıyordu.

Sürücü park etmek için yanaştığında hırsız ise otomobile yöneldi. Araçtan inip kapıyı kapattığı anda hırsız el çabukluğuyla yolcu kapısını açtı.

EMNİYET’TEN ŞOFÖRLERE UYARI

Sürücü otomobilden bir kaç adım uzaklaştıktan sonra uzaktan kumandanın kilidine bastı lakin kapılar kilitlenmedi. Şoför arabadan uzaklaştıktan sonra hırsız da araca binip telefonu çaldı. Emniyet bu prosedüre karşı şoförleri uyarıyor; ‘Kapınızı kilitledikten sonra denetim edin’ diyor. Haber: İhsan Yalçın, Kamera: Başar Günal

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir