1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Arabada 2 metrelik yılan! Hediye bırakmaya gittiler, dönüşte sürprizle karşılaştılar

Arabada 2 metrelik yılan! Hediye bırakmaya gittiler, dönüşte sürprizle karşılaştılar
0

Olay, Mudurnu Otobüs Terminali’nin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Elif Alemdar, arabasını terminalin girişinde park etti. Arabasını park halinde bırakan Alemdar, geri döndüğünde ise gördüğü görünüm karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Aracın kaputundan sallanan yılanı gören Elif Alemdar, büyük kaygı yaşayarak durumu evvel eşine bildirdi, sonra ihbarda bulundu. İhbar üzerine adrese itfaiye grupları sevk edildi. Aracın motor kısmından çalışmalara başlayan takımlar, uzun uğraşlar sonucunda yılanı bulunduğu yerden çıkarttı. İtfaiye grupları, yılanı inançlı bir formda yakalayarak doğal ömür alanına bıraktı. Elif Alemdar ise olayın akabinde rahat bir nefes aldı.

“BİR ANDA YILANI GÖRÜNCE ŞAŞIRDIK”

Olayı anlatan Elif Alemdar, “Biz terminal görevlisini ziyarete gitmiştik. Kendisini bulamadık, ikramını bıraktık ve çıktık. O an yılan otomobilin önünde sallanıyordu, korktuk. Çabucak itfaiyeye durumu bildirdik. İtfaiye vazifelisi geldi ve yılanı çıkardı, sağ olsun. Yanımda arkadaşım vardı. Bir anda yılanı görünce şaşırdık. Sonra etraftakiler geldi, eşimi aradım, arkadaşımın eşi de jandarmaydı, o da geldi itfaiyecilerle birlikte oldukça uğraştırdık ve çıkardılar. Biraz uğraştılar lakin çıkardılar” dedi.

“EPEY UĞRAŞTIK”

Eşinin dehşetle kendisini aradığını söyleyen İsmail Alemdar ise “Eşim ‘Arabada yılan var’ diye beni aradı. Ben de otomobilde hanım olunca çabucak geldim. Kaputu kaldırdık. Kaputun içindeydi yılan. Küçük bir yılan üzere görünüyordu, sonradan yılanı gördüm. Dokundukça kendini içeri çekiyordu. Güzelce motorun içine gerçek bakınca davlumbazın içine girdiğini fark ettik. Yılanı hiç hareket ettirmedik. Daha sonra itfaiye vazifelisi de gelip, sesler de çoğalınca yılan biraz daha içerilere yanlışsız kaçtı. Oldukça uğraştık. İtfaiye vazifelisi arkadaş zahmetle çekip çıkardı” diye konuştu.

TUNCELİ’DE DE SARI YILAN GÖRÜNTÜLENDİ

Tunceli, tabiatı ve varlıklı yaban hayatı ile dikkat çekiyor. Her türlü canlıyı içerisinde barındıran vilayette, hayvanlar farklı hallerde vatandaşlar tarafından aralıklarla görüntüleniyor.

Bu çerçevede Türkiye’de yaşayan en büyük yılanlardan biri olan sarı yılan, Pülümür ilçesinde tabiat fotoğrafçısı Muzaffer Akyüz tarafından görüntülendi. Zehirsiz olan ve uzunluğu 2 buçuk metreyi bulan yılan bir mühlet sonra gözden kayboldu.

Kentte yaptıkları seyahatlerde çok sayıda yılana denk geldiklerini lisana getiren Akyüz, “Bu sene yılan popülasyonu epey yüksek. Bizler de seyahatlerimizde sık sık farklı cinsten yılanlara denk geliyoruz. Mümkün mertebe yaklaşmadan onları kayıt altına almaya çalışıyoruz. Bölgemizde zehirsiz yılanların yanı sıra zehirli yılan cinsleri de mevcut. İnsanlara tavsiyemiz hem kendi sıhhatleri açısından hem de yaban hayvanlarının hayatına müdahale etmemeleri noktasında dikkatli olmalarıdır” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap