1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Antalya’da şiddetli sağanak yağış! Çözümü sörf tahtasında buldu

Antalya’da şiddetli sağanak yağış! Çözümü sörf tahtasında buldu
0

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün ‘Gök gürültülü sağanak yağış’ ikazında bulunduğu Antalya’da akşam saatlerinde yağmur tesirli oldu. Bir anda bastıran kuvvetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Birikintileri görmeyen araç şoförleri yolda kalırken, suyun refüj uzunluğunu aşması nedeniyle birçok şoför araçlarıyla refüje çıktı. Su masraflarının çöple dolması nedeniyle yollarda suyun biriktiği görüldü.

Konyaaltı ilçesinde de tesirli olan yağış nedeniyle birtakım araçlar ve işyerlerini su bastı. Belediye Caddesi üzerinde restoranını su basan Hanifi Pınar, süpürge faraşıyla işyerindeki suyu boşaltmaya çalıştı. Pınar, “Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Belediyemizin biraz daha hassas olmasını istiyoruz. Bu yağmurun geleceği bir haftadır söyleniyordu. Ancak belediyeden bir misyonlu gelip rögarları denetim bile etmedi. Bu nedenle dükkanımızı su bastı ve elektrik kaçağı nedeniyle bilgisayarlarımız yandı. Her yerimiz su içerisinde ancak ekmeğimiz için paklık yapmak zorundayız. Su bastığı sırada 3 masamız vardı lakin hesap bile alamadık” dedi.

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı vazifeliler su birikintilerinin yaşandığı noktalardaki su masraflarını açmak için müdahale ederek, yol ortasına gelen çöp konteynerlerini düzeltti. Alt geçitlerde yaşanan su birikintileri nedeniyle şoförler alt geçitleri kullanamayınca kentte trafik durma noktasına geldi.

Öte yandan birtakım noktalarda yağmurla biriken su apartmanların içerisindeki merdiven boşluklarına akarken, bir binanın ise istinat duvarı çöktü. Bir kişi meskeninin bahçesindeki su birikintisine elindeki sörf tahtasını atıp üzerine atlayarak birikintinin başka tarafına geçti.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap