1. Anasayfa
  2. Gündem

Ankara’da yağmur ve dolu etkili oldu! Caddeleri fareler bastı

Ankara’da yağmur ve dolu etkili oldu! Caddeleri fareler bastı
0

Başkent Ankara’da ansızın bastıran dolu hayatı olumsuz tarafta etkiledi. Dolu yağışının tesirli olduğu Ankara’da vatandaşlar ise araçlarını korumak için ağaçların altına soktu.

1/3

2/3

3/3

CEDDELER GÖLE DÖNDÜ

Yağışla birlikte birtakım yollar adeta dereye döndü. Birtakım bölgelerde sağanak yağış sele dönüştü. Araçlar ilerlemekte zahmet çekti. 

CADDELERİ FARELER BASTI

Ankara’daki sağanak yağışlar kentte değişik olayların da yaşanmasına neden oluyor. Kuvvetli yağışlardan dolan kanalizasyonlar sebebiyle birtakım caddeleri fareler bastı. Yiyecek arama yarışına çıkan farelerin çöp konteyneri etrafından dolaştığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yemek arayan çok sayıdaki fareyi gören vatandaşların şaşkına döndü.

“3 YILDIR BİREBİR BADİREYİ YAŞIYORUZ”

Çevre sakinlerinden Suat Yılmaz, “3 yıldır birebir badireyi yaşıyoruz. Buraya çöp konteyneri geldikten sonra fareler çoğalmaya başladı. Akşam çöpler buraya getirilince, bilhassa de yağmurlu günlerde lağım fareleri gezinmeye başlıyor. Beşerler gelince de fareler konteynerin deliklerine giriyor. Yemeklerini yedikten sonra da toprak altından lağıma iniyorlar. Gerçek düzgün bakım olmadığı için bunlar yaşanıyor” dedi.

?

MANSUR YAVAŞ ANKARALILARI UYARDI

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak Ankaralı vatandaşları uyardı.

Başkentlileri kuvvetli yağış için uyaran Mansur Yavaş, “Ekiplerimiz 1401 araç ve 4140 işçiyle yağışın aksiliklerine karşı teyakkuz halindedir” paylaşımında bulundu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir