1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Ankara’da korkunç yangın! 1 kişi öldü, 4 kişi dumandan etkilendi

Ankara’da korkunç yangın! 1 kişi öldü, 4 kişi dumandan etkilendi
0

Yenimahalle ilçesi Demetevler Mahallasi’nde 10 katlı Binnur apartmanında Fatma Akbıyık’ın kızı ile birlikte oturduğu 5’inci kattaki dairede öğlen saatlerinde yangın çıktı. Durumu fark eden etraftakiler, itfaiyeye haber verdi. Gelen itfaiye takımları yangına müdahale ederken, alevler üst kattaki daireye de sıçradı. Binanın büyük bir kısmı de dumanla kaplandı. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

Yangında, rahatsızlığı nedeniyle yatağı bağımlı yaşayan Fatma Akbıyık hayatını kaybetti, dumandan etkilenen kızı ve üst kattaki 3 bireye ise sıhhat vazifelileri tarafından ambulanslarda müdahale edildi.

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

“EVİN SALONU KÜL OLMUŞTU”

Apartman sakinlerinden Selim Yılmaz, “Yanan binada yaşıyorum. Evimden çıkarken bağırma sesleri duydum. Mesken yanıyordu, suyla yangını söndürmeye çalışıyorlardı. İçeriye girdim, dairenin ve binanın doğalgazını kapattım. Meskende yaşayan abla, ‘Annem mutfakta’ dedi. Mutfağa girdim lakin kimse yoktu. Meskenin salonu da kül olmuştu. Binadakileri çıkın diye uyardım. Beşinci katta nefes alamayacak haldeydik. Nefesim kesilince ben de aşağıya indim. İçeride göz gözü görmüyordu” tabirlerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap