1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Ankara sele teslim! Uzman isim CNN TÜRK’te uyardı: Devam edecek

Ankara sele teslim! Uzman isim CNN TÜRK’te uyardı: Devam edecek
0

Başkentte öğlen saatlerinden itibaren yağışlı hava tesirini gösterdi. Kent merkezinde tesirli olan yağış aksiliklere neden oldu. Sokak ve caddeler göle dönerken, biriken sularının derinliği 50 santimetreye kadar ulaştı. Araçlar suda ilerleyemedi. Keçiören ilçesine bağlı Etlik semtinde de bir binanın istinat duvarı, toprak kayması nedeniyle çöktü.

Esnaf, su baskını tehlikesine karşı iş yerlerinin önünde kum torbaları ile önlem aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi takımları ise su baskını olan yerlerde tahliye çalışması başlattı.

10 ALT GEÇİT TRAFİĞE KAPANDI

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından açıklama yapıp, trafiğe çıkacak şoförleri uyardı. Vali Şahin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Alt Geçidi, Mamak Boğaziçi Alt Geçidi, Sabancı Kız Yurdu Alt Geçidi, Keçiören Yavuz Sultan Selim Alt Geçidi, Altındağ Altınsoy Alt Geçidi, Altındağ Mustafa Tuna Alt Geçidi, Samsun Yolu Alt Geçidi, Çiftlik Kavşağı Alt Geçidi, Kurtuluş Trafik Takımlar Buyrukluğu Alt Geçidi, Balgat Ehlibeyt Alt Geçidi’nin trafiğe kapatıldığını duyurdu.

ÇOK SAYIDA ARAÇ MAHSUR KALDI ​

Çankaya ilçesi Sıhhat Mahallesi’nde de 10 araç, suya gömüldü. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve Büyükşehir Belediyesi takımı sevk edildi. İş yerlerinde mahsur kalan şahıslar, itfaiye gruplarınca kurtarıldı. Takımların çalışmaları sürerken, bölgedeki Yenişehir Kapalı Semt Pazarı esnafı, tezgahlarını toplayıp, mallarını kurtarmaya çalıştı. Bölgedeki iş yerlerinin bodrum katlarının suyla dolduğu bildirildi.

Öte yandan, bir vatandaşın aracını sel sularına kapılmasın diye ağaca bağlaması dikkat çekti.

BAKAN KOCA: ANKARALILARIN HİZMETİNDEYİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yoğun yağıştan kaynaklanan sel felaketine karşı Ankaralıların hizmetindeyiz. Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz ve Acil Sıhhat Hizmetleri Başkanlığımız; 159 acil yardım kara ambulansı, 530 nöbetçi 112 işçisi, 4 UMKE aracı ve 11 UMKE işçisi gerekli müdahaleler için vazife başında.” dedi.

PROF.DR. ORHAN ŞEN: YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen yağışlarla ilgili ” Ankara’da 3 kere mı 4 kez mı sel oldu. Bunlar olmaya devam ediyor. Bunlar öğleye kadar devam eder. Burada güneş ışıkları dik geliyor ve öğle saatlerinde kolektif bir hareket yapıyor. Bu da yıldırım ve yağmur oluşturacak şiddetli bulutları oluşturuyor. Çabucak çabucak her gün oluyor bu. Yarın da olacak. Yarın öğlenden sonra tekrar tesirini gösterecek. Atmosfer kararlı hale gelene kadar devam edecek. Ne vakit kararlı olur, Temmuz ayına hakikat kararlı olabilir.” dedi.

26 VİLAYET İÇİN UYARI

Yarın için Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Aydın, Burdur, Çorum, Denizli, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Aksaray, Karaman ve Kırıkkale için sarı kodlu gök görültülü sağanak yağış ihtarında bulunuldu.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Edirne etraflarının, yarın (Pazartesi) bölgenin kuzey ve doğu bölümlerinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, Muğla ve Denizli etrafları ile yarın (Pazartesi) öğlen saatlerinden sonra bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların İç Ege ile Muğla, İzmir ve Aydın’ın iç bölümlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Antalya, Isparta, Burdur ve Kahramanmaraş’ın batı bölümlerinin, yarın (Pazartesi) bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların iç ve batı bölümlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların güney ve doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop etrafları ile yarın (Pazartesi) bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Kastamonu’nun doğu etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kısmı, Gümüşhane ve Giresun etrafları ile yarın (Pazartesi) bölge genelinin aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kısmında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzincan, Kars, Ardahan ve Erzurum etraflarının, yarın (Pazartesi) bölgenin kuzeyi ile Van etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap