1. Anasayfa
  2. Gündem

Ankara ayağa kalktı; O kadın yakalandı

Ankara ayağa kalktı; O kadın yakalandı
0

Şanlıurfa’da 4 kişiyi ısıran sokak köpeklerinin kuduz çıkması sonrasında karantina altından 35 köpeği kaçırarak Ankara’ya getiren bir şahıs, yaptığı akıldışı eylemi sosyal medya hesabından duyurdu. Bununla da yetinmeyen kadın, sosyal medyadan bağış isteyerek para toplamaya kalktı. Teyakkuza geçen Ankara Valiliği, kadının ve köpeklerin yakalandığını duyurdu.

 

HABER MERKEZİ

 

Şanlıurfa’da başıboş köpekler, 4 vatandaşa saldırdılar. Saldırgan köpeklerin kuduz olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte 2 mahalle karantina altına alınarak İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer birimler tarafından bölgede tedbirler alındı. Sosyal medyada ‘köpekvelisi’ hesabını yöneten bir kadın ise, yayınladığı video ile Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Siverek Barınağı’na gittiğini belirten kadın, 3 tanesi yasaklı ırk olmak üzere 35 köpeği aldığını duyurdu. Yetkililerin kuduz tehlikesi nedeniyle köpeklere kısırlaştırma işlemi uygulamadıklarını ifade ettiğini belirten kadın şahıs, aldığı köpekleri ise Ankara’ya gönderdiğini itiraf etti.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

 

Olayla ilgili sosyal medyadan gelen mesajları ihbar kabul ettiğini duyuran Ankara Valiliği, kolluk kuvvetlerinin harekete geçtiği ilan etti. Kısa bir süre sonra ikinci bir açıklama yapan Valilik, köpeklerin bulunduğunu belirterek; “İlimize getirilen hastalıklı köpekler konusuyla ilgili Emniyet Güçlerimizin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen hayvanlar, veteriner hekimlerimizin gözetiminde karantinaya alınmıştır. Söz konusu hayvanları İlimize yönlendiren ve getiren kişiler yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklamasını yaptı.

KAÇIRDIKLARI YETMEDİ, BİR DE BAĞIŞ İSTEDİLER

 

Köpeklerin kaçırılması sonrasında sosyal medyadan destek isteyen ‘köpekvelisi’ isimli hesap, vatandaşlardan para toplamaya çalışarak; “Bir kahve paranıza talibiz” ifadeleriyle dernekleri için olduğunu iddia ederek para istediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir