1. Anasayfa
  2. Gündem

Alkollü halde araçlarına çarptığı sürücülere saldırdı

Alkollü halde araçlarına çarptığı sürücülere saldırdı
0

Olay, merkez Selçuklu İlçesi Feretpaşa Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi’nde meydana geldi. Suden Ç.  park halindeki 42 DFY 53 plakalı arabasını teze nazaran hareket ettirip yola çıkmak isterken,  o sırada sağa dönmeye çalışan Aykut E. yönetimindeki 34 GDS 888 plakalı arabaya çarptı. Kazanın akabinde Suden Ç., arabasıyla yoluna devam etti.  Aracıyla peşinden gelen Aykut E. de,  Suden Ç. ‘yi  polis çağırmak için durdurmak istedi. Suden Ç. de,  Aykut E.’ye cam bardak ve kül  tablası fırlatıp, tekrar aracına çarptıktan sonra yeniden yoluna devam etti. Peşinden gelmeyi sürdüren Aykut E., Ulaşbaba Caddesi’nde aracıyla, Suden Ç.’nin arabasının önünü kesip durdurdu. İki şoför de araçtan indi. Akabinde Suden Ç.,  Aykut E.’ye tekme ve yumruk atarak saldırmaya çalıştı.  Etraftaki bir kişinin ortaya girmesi üzerine Suden Ç. aracına bindi. 

YARDIM ETMEK İSTEYEN TAKSİCİNİN ARABASINA ÇARPTI

Kazadan itibaren yaşananları fark eden 42 TT 448 plakalı taksini sürücüsü Furkan K., aracını durdurup, yardım için indi. Bir mühlet aracında bekleyen Suden Ç., Furkan K.’nin  yol vermemesi üzerine aracından inerek, eliyle taksinin aynasını kırmaya çalıştı, akabinde da manevra yaparak arabaya çarpıp  ziyan verdi. Aykut E. ve Furkan K. de polisi arayıp yardım istedi. 

2.05 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI 

Suden Ç., ihbar üzerine olay yerine gelen polis gruplarına direnip, alkolmetreyi üflemedi. Bir mühlet arabada bekleyen Suden Ç., bir arkadaşının gelmesiyle aracından inip gözaltına alındı. Suden Ç.’nin Konya Numune Hastanesinde yapılan testinde 2.05 promil alkollü olduğu belirlendi. İfadesinin akabinde hür bırakılan ve hakkında isimli süreç başlatılan Suden Ç.’nin ehliyetine  ‘alkollü araç kullanmak ve alkol testini reddetme’ cürmünden 2 yıl 6 ay el konuldu.   Ayrıca ‘alkol testini kabul etmemek’ kabahatinden 11 bin 645 TL, ‘sigortasız araç kullanmaktan’ 436 TL ve ‘alkollü araç kullanmaktan’ 4 bin 64  TL, olmak üzere toplam 16 bin 145 TL idari para cezası uygulandı.  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir