1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Partili Yüksel, Bahçeşehir’de semt pazarını ziyaret etti

AK Partili Yüksel, Bahçeşehir’de semt pazarını ziyaret etti
0

AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Prof.Dr. Cüneyt Yüksel, seçim çalışmalarına Bahçeşehir’deki semt pazarında devam etti. Yüksel, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci çeşit seçimleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dayanak istedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SEÇİMİ KAZANACAĞINA İNANIYORUM”

Ziyaretinin isminden konuşan Yüksel, “Dış basında bundan evvel Türkiye demokrasisi için söylenenleri hatırlayın. Bugün geldiğimiz noktada dış basında da şöyle söyleniyor: ‘Türkiye’de nitekim demokrasi çok yeterli işliyor’. Hem demokrasi hem de hukukun üstünlüğü düzgün işliyor. Hukuk kurumları çok düzgün vazifesini yaptı. Sonuç olarak baktığınızda ikinci tıpta cumhurbaşkanımızın büyük bir çoğunlukla seçimi kazanacağına inanıyorum” dedi.

“SAHADA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETTİK”

Milletin birinci cinste iradesini yansıttığını söz eden Yüksel, “Şimdi de ikinci çeşitte milletimiz sandığa giderek cumhurbaşkanımızın büyük bir teveccühle seçilmesini sağlayacaktır. Biz de çabucak alanda çalışmalarımıza devam ettik. Alanda cumhurbaşkanımıza büyük bir teveccühün olduğunu gördük. Bazen vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz. Vatandaşlarımız terörün tam olarak yok edilmesini istiyor. Kuzey Suriye’de bir terör devletinin kurulmasına vatandaşımız mutlaka razı değil. Bizim terörle çabamız sonuna kadar devam edecek” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜLMESİNE GEÇİT VERMEDİ”

Yüksel konuşmasının devamında, “Bir tarafta yerli ve ulusal bir hükümet, bir tarafta milleti için gece gündüz demeden çalışan bir cumhurbaşkanı var. Başka tarafta kaos önerenler var. Seçimden evvel parlamenter sisteme dönüşten bahsediliyordu. Milletimiz bir sefer birinci çeşitte milletvekili seçimlerinde bunun önünü büsbütün kapatmış oldu. Hasebiyle güçlendirilmiş parlamenter sistemden bahseden Akşener, ‘Ben başbakan olacağım’ diyordu. ‘Bir oy bana, bir oy Kılıçdaroğlu’na’ diyordu. Günün sonunda ne oldu? Milletimiz parlamenter sisteme dönülmesine geçit vermedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle devam edilmesini söylemiş oldu” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir