1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Parti’li Kurtulmuş Şeyh İkrime Sabri’yi kabul etti

AK Parti’li Kurtulmuş Şeyh İkrime Sabri’yi kabul etti
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Pir İkrime Sabri ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Kudüs Kurulu Lideri Ahmet Ömeri’yi parti genel merkezinde kabul etti. Pir İkrime Sabri, seçim sonuçlarının bütün İslam alemi için bir muvaffakiyet olduğunu ve parlamentoda Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın sesinin bundan sonra daha yüksek çıkmasını temenni ettiklerini söz etti. Ahmet Ömeri ise seçim muvaffakiyetinin dünyanın dört bir yanındaki bütün Müslümanları ferahlatarak, rahatlatarak ve coşkuyla kutladığı bir muvaffakiyete dönüştüğünü, insanları rahatlattığını belirtti.

Seçimin büyük bir zafer olduğunu ve Türkiye’nin büyük vizyonlarının halk tarafından tescil edildiği, ‘Türkiye Yüzyılı’ siyasi vizyonunda tescillendiği bir seçim olduğunu belirten Numan Kurtulmuş “Bizde seçim kampanyası boyunca daima; ‘bu seçim batı dünyası başta olmak üzere dışarıdan takip ediliyor, Türkiye’nin aykırıları tarafından da takip ediliyor. Birebir vakitte Türkiye’yi seven, gözünü Türkiye’ye dikmiş olan başta mazlum ve temiz Filistin halkı olmak üzere dünyanın dört bir tarafından mazlum milletler tarafından dört gözle izleniyor, takip ediliyor. Hatta İslam dünyasının dışındaki mazlum halklar tarafından da takip ediliyor. Sonucu merakla bekleniyor’ diye söylüyorduk. Bunun nasıl hakikat olduğu da seçim sonrası dünyanın dört bir tarafındaki kutlamalarla bir sefer daha teyit edilmiş oldu. Fas’tan Endonezya’ya, Kudüs’ten Balkanlar’a, Kafkaslardan Afrika’ya kadar halk sokaklara çıktı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bu büyük muvaffakiyetini canı gönülden kutlamış oldu” dedi.

‘İSRAİL’İN BU SALDIRGANLIĞINA KESİNLİKLE SON VERİLECEKTİR’

Hiçbir vakit Kudüs davasından, Filistin davasından vazgeçmeyeceklerini söyleyen Kurtulmuş, “Oradaki mazlum kardeşlerimizin bütün haklarının korunması için şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da her platformda gayret edeceğimizin bilinmesini arz ederim. Bilhassa geçtiğimiz sene hem Batı Şeria’da hem Gazze’de İsrail hükümetinin yasa dışı hücumlarının yakinen takip ediyor ve her platformda bu akınların sonlandırılması için çaba gösteriyoruz. Yalnızca geçtiğimiz sene 220’nin üzerinde mazlum Filistinli insan şehit edildi. Bu memleketler arası hukuk bakımından kabul edilebilir bir şey değildir. Bilhassa Mescid-i Aksa’nın kutsiyetinin korunması ve milletlerarası hukuk tarafından sağlanmış olan türel statüsünün korunması konusundaki hassasiyetlerimizin bu vesileyle bir kere daha söz etmek istiyorum. Bilhassa İsrail hükümetinin içerisindeki kimi çok ırkçı ve Müslüman aykırısı bakanların onların öncülüğünde Mescid-i Aksa’ya baskınlar yapılmış olmasını da kabul etmemiz mümkün değildir. Ümit ediyoruz ki memleketler arası alanda İsrail hükümeti hem işgal altındaki topraklardaki Filistinlilere karşı hali münasebetiyle hem yasa dışı işgalleri daima artıran hali ve üslubu münasebetiyle milletlerarası hukuk bakımından da İsrail’in bu saldırganlığına kesinlikle son verilecektir” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir