1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Parti’li Karaaslan: Dünya tarihinde görülmeyecek teveccüh

AK Parti’li Karaaslan: Dünya tarihinde görülmeyecek teveccüh
0

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Samsun milletvekili seçilen, Genel Lider Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı ve Ersan Aksu, mazbatalarını aldı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Milli iradenin sandığa yansımasında göstermiş oldukları takviye ve hal için tüm milletimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘BİZ DAİMA BÜYÜK TÜRKİYE ZAFERİ DEDİK’

Türkiye’nin kıymetli bir tarihi süreçten geçtiğini söyleyen Karaaslan, “Meclis açısından milletimiz yeniden AK Parti’yi Cumhur İttifakı’nı çok yüksek bir teveccühle 323 milletvekilimiz ile birlikte TBMM çatısı altında temsil etme vazifesini bize vermiş oldu. Türkiye Cumhuriyeti demokrasisi sahiden ağır bedeller ödemiş ve her vakit demokrasiye ve onun kazanımlarına sahip çıkmıştır. Bu kere de çok demokratik bir formda yüksek bir iştirakle seçimler gerçekleşti. Sonucunda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya tarihinde görülmeyecek bir teveccühle ve dayanakla birlikte yine cumhurbaşkanı seçilmesiyle neticelendi. Biz daima büyük Türkiye zaferi dedik ancak bu sırf bize oy verenlerin değil, aslında bir büyük millet olarak hepimizin kazanacağı bir seçim ve zafer sürecini tayin ettik. Hamdolsun o denli de neticelendi” dedi.

‘ARTIK TÜRKİYE YÜZYILI’NA GİRDİK’

Türkiye’nin kalkınma atakları ve uğraşının süratle devam edeceğini lisana getiren Karaaslan, kelamlarına şöyle devam etti:

“Türkiye Yüzyılı dediğimiz yeni bir süreç başladı ülkemiz için. Türkiye Yüzyılı’nı, ülkemizin her alanda kalkınma ataklarının devam edeceği, bütün gayretlerinin birebir süratle devam edeceği ve muvaffakiyete ulaşacağı aydınlık ortak geleceği olarak tanımladık. Her birimizin hayatına yansıyan çok değerli gelişmelerin peşi sıra yaşanacağı, ülkemizin hem memleketler arası alanda hem de ulusal manada büyük başarılara ulaşacağı yeni bir devir bu. Cumhurbaşkanımızın deneyimi, tecrübesi ve aslında dünyanın en tecrübeli başkanı olması, ülkemiz için önümüzdeki devirde çok büyük bir talihi söz edecek. Seçim öncesi duymayı hiç ümit etmediğimiz, duymak istemediğimiz artık bu yüzyılda bunların konuşulmaması gerektiğini düşündüğümüz birçok tehdidi, Cumhuriyetimize yönelik olsun, terörle gayretimize karşı olsun, duyduk. Hasebiyle Samsun halkı buna ‘asla’ dedi, ‘buna müsaade vermeyiz’ dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir