1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Partili Binali Yıldırım: “Cumhurbaşkanımız ÖTV muafiyeti konusunda cömert davrandı”

AK Partili Binali Yıldırım: “Cumhurbaşkanımız ÖTV muafiyeti konusunda cömert davrandı”
0

İzmir Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odasını ziyaret eden AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, İzmirli sürücülerle bir ortaya geldi. Başbakanlığı devrinde ticari araçlar için ÖTV muafiyeti getirdiklerini söz eden Binali Yıldırım, “Şimdi Cumhurbaşkanımız daha cömert davrandı. Otobüs, kamyon hepsi var artık. Bizim kelamımız senettir, yapıttır. Kelam uçar, eser kalır, hizmet kalır” diye konuştu.

Taksici esnafının çok zahmetli bir iş yaptığını savunan Yıldırım, “İnsan yükü ağırdır. Siz, beşere hizmet ediyorsunuz. Çok hoş bir iş yapıyorsunuz ancak her türlü sorunu olan beşerlerle her gün berabersiniz. Beşere hizmet etmek güç bir iştir. Celil Anık’tan 3 tane siparişim var. Bu işlerin takipçisi olacağız. Pazartesiden itibaren bu konu benim mevzum. Ceza ve plakaları, belediyelerin gelir kapısı yapıp bunu sulandırması var. Bunlara da bakarız. Belediyeler yapmazsa Bakanlık bunun düzenlemesini yapar” formunda konuştu.

“BU MİLLET UYUDU MU ZANNEDİYORSUNUZ”

“Güçlü irade, güçlü yönetim demektir” diyen Yıldırım, “Türkiye’nin bugünlerde en çok muhtaçlığı olan şey de güçlü yönetimdir. Zira memleketimiz üzerinde birtakım planlar içinde olanlar var. Bunları kendileri şimdiye kadar bâtın gizli yapıyorlardı. Bu seçimde beyan ettiler. PKK oradan bağırıyor. FETÖ öbür taraftan bağırıyor. Onun gerisinde ipleri elinde olanlar Erdoğan gitsin diye davul zurna çalıyor. Ya neredesiniz kardeşim siz? Köpeksiz köyde değneksiz mi geziyorsunuz? Bu millet uyudu mu zannediyorsunuz? Bu millet buna yol verir mi kardeşim? Biz kendi işimizi kendimiz göreceğiz. O denli şey yok. Amerika’sı, PKK’sı, FETÖ’sü bu ülkeye ayar veremez. Amaç, Türkiye’nin bölgedeki istikrarı, itimadına yönelik bir operasyona dönüştü. Buna asla ve asla hiçbir Türk evladı bu bayrağın altında yaşayan hiçbir vatandaşımız olur vermez, istek göstermez” sözlerini kullandı.

ÖTV MUAFİYETİ TEŞEKKÜRÜ

Binali Yıldırım’ın Karayolları Kanunu’nda büyük emeği olduğunu söz eden İzmir Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası Lideri Celil Anık ise, “İlk sefer 2016 yılında ÖTV muafiyeti çıktığında Binali Yıldırım’ın emeği vardı. Şu anda da tekrar ÖTV muafiyeti çıktıysa bunun kelamını Cumhurbaşkanımız verdi. Bu da tekrar bu grubun özverisiyle olmuştur. Cumhurbaşkanımıza ÖTV muafiyeti açıklamasından ötürü çok teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir