1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Parti’li Bayram: İnşallah engelliler bakanlığımızı da göreceğiz

AK Parti’li Bayram: İnşallah engelliler bakanlığımızı da göreceğiz
0

28’inci Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçilen Serkan Bayram, kayıt süreçlerine kendisi üzere engelli olan ortopedik engelli Mükremin Turan ve görme engelli Burak Coşkun ile geldi. 28’inci devrin kendisinin 3’üncü devir milletvekilliği olduğunu hatırlatan Bayram, seçimlerin güzel olmasını diledi.

‘ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ MÜLAKATI KAZANDILAR’

Adli hakim ve savcıların mülakatlarının bugün açıklandığını söyleyen Bayram, “Bu işin mağduru olarak geçmişte 84 puan aldım. HSK Kanunu’nun 8’inci hususunda, ‘Alışılmışın dışında etrafın yadırgayacağı beden bozukluğu bulunmaması’ ibaresinden elenmiştim. Sağ olsun, Cumhurbaşkanı’mızın riyasetinde 5’inci Yargı Paketi’nde, bütün partilerimizin de iştirakiyle bu maddeyi Meclis’imizde değiştirdik. Artık engelli kardeşlerimize de hakimlik ve savcılık yolu açılmıştı. Birinci imtihan yapıldı ve imtihanda şu anda yanımda olan engelli kardeşlerimiz mülakatı kazandılar. Türk siyaseti ve insanlık onuru açısından çok değerli bir gelişmedir. İnşallah bundan sonraki ‘Türkiye Yüzyılı’; engelli valimizi de büyükelçimizi de engelliler bakanlığımızı da göreceğimiz bir yüzyıl olacak. 6 Şubat zelzelesinde kaç kardeşlerimiz engelli kadı, onların da yaralarını saracağız” diye konuştu. Bayram ayrıyeten hayatını anlatan ‘Buğday Tanesi’ kitabından uyarlanan birebir isimdeki sinemanın, 15 Haziran’da dijital bir platformda izleyiciyle buluşacağını söyledi.

AK Parti’den Ankara Milletvekili seçilen Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım de bugün Meclise gelip, milletvekilliği kaydını yaptırdı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir