1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Parti’li Akbaşoğlu: Sayın Erdoğan’a büyük bir akış olacak

AK Parti’li Akbaşoğlu: Sayın Erdoğan’a büyük bir akış olacak
0

AK Parti’li Muhammet Emin Akbaşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Akbaşoğlu, cumhurbaşkanı seçimi 2’nci cins oylamasına yönelik alanda çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Sahada gördüğümüz gerçek şudur ki; vatandaşlarımız akın akın Sayın Erdoğan’ın etrafında birleşiyor. Bu manada Ulusal Görüşçü, Ülkücü, Ulusalcı kardeşlerim, bütün partilerin tabanları, bir ulusal uğraş birlikteliği içerisinde tekrar büyük Türkiye’nin liderliğini yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duruyor. Bunu çok rahat bir biçimde kamuoyunda müşahede ediyorum. Milletimiz, hizmet ve yapıtları ile bugüne kadar kendisine hizmet etmiş Sayın Erdoğan’a 28 Mayıs’ta vefasını gösterecek ve kendisini yüksek bir oy oranı ile tekrar cumhurbaşkanı seçecek” diye konuştu.

‘EN BÜYÜK RAKİBİMİZ REHAVET’

Vatandaşa sandığa gitme daveti yapan Akbaşoğlu, “Vefamızı gösterelim ve hepimizin cumhurbaşkanı olan Erdoğan’a sahip çıkalım. Asla rehavete kapılmayalım. Bilhassa, Sayın Erdoğan’a 1’inci cinste takviyelerini ortaya koyan aziz vatandaşlarımızın hepsinin sandık başına gidererek 2’nci cinste da bu iradelerini yenilemelerini bilhassa istirham ediyorum. En büyük rakibimiz rehavettir. Asla rehavete katılmayalım. Rehavet, hepimizin kaybedeceği bir sonucu doğurur. Erdoğan’a sahip çıktığımız vakit o denli bir kazanacağız ki hiçbirimiz kaybetmeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Akbaşoğlu, Sinan Oğan’ın 2’nci cins oylamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklemesine ait, “Sayın Sinan Oğan’ın, kendi tabanının sesi ve milletin beklentisi tarafında Sayın Erdoğan’a takviye vermesi, milletimiz tarafından isabetli ve yararlı görülmüştür. Sayın Sinan Oğan’a dayanak veren seçmeninin Sayın Erdoğan’a takviye vereceği ve hatta Sayın Kılıçdaroğlu’na takviye verenler ortasından da Sayın Erdoğan’a büyük bir akış olacağı kanaatindeyim. Dün öbür, bugün öteki, yarın apayrı olacağı kendi açıklamalarıyla görülen Sayın Kılıçdaroğlu’nun, adeta bin bir hızla toplumun huzuruna çıkmasının bütün toplumda büyük bir rahatsızlık oluşturduğu bir devri yaşıyoruz. Münasebetiyle Sayın Erdoğan, büyük bir oy oranı ile sandıktan 1’inci çıkacak. Bu, Sayın Erdoğan’a takviye verenlerin 2’nci tipe da katılmaları durumunda gerçekleşebilecek bir hakikattir. Bu mevzudaki zaaf farklı sonuçlara neden olabilir” diye konuştu.

‘BU YAKLAŞIMLARI MİLLETİMİZ YEMEZ’

Akbaşoğlu, Zafer Patisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na dayanak açıklamasına ait şunları söyledi:

“Binbir hızlı siyaset tam da budur. 14 Mayıs’tan evvel farklı bir konsept, 14 Mayıs’tan sonra milletimizin ortaya koyduğu irade doğrultusunda ihtirasını, şahsî hırsını tatmin için beraberce yol yürüdükleri ile taban tabana zıt telaffuzlara başvurarak, ‘acaba milletimizi kandırabilir miyiz’ yaklaşımlarını sergileme. Kimi yanına alırsan al, bu millet senin terörle direkt irtibatlı olduğunu, terörün ve terörist başlarının seni desteklediğini biliyor. Kılıçdaroğlu’nun bu yaklaşımlarını, milletimizi tabiri caizse yemez, yemeyecek.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir