1. Anasayfa
  2. Gündem

AK Parti’li Akbaşoğlu: Kazanan milletimizin tamamıdır 

AK Parti’li Akbaşoğlu: Kazanan milletimizin tamamıdır 
0

Yeni seçilen milletvekillerinin TBMM’deki kayıt süreçleri bugün de devam etti. Seçildikleri vilayetlerden mazbatasını alan 50’ye yakın milletvekili, Meclis Onur Holü’ne gelerek kayıt süreçlerini gerçekleştirdi. AK Parti Çankırı Milletvekili ve Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, kayıt süreçlerinin akabinde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Akbaşoğlu, “Bu seçimlerle birlikte 81 vilayetimiz, 85 milyon insanımız kazanmıştır. Bütün Türk dünyası ve İslam dünyası kazanmıştır, bütün mazlumlar kazanmıştır. ‘Dünya 5’ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür’ kelamı, emperyalist ve siyonistlerin uğraşına karşın kısılamamıştır. Tekrar Birleşmiş Milletler’de yankılanmaya devam edecektir. Bu kıymetli bir tarihi dönüm noktasıdır. Bu manada; kazanan milletimizin tamamıdır, milletimizdir, bütün mazlum coğrafyalardır. Kaybedenler ise millete karşın iftira ve palavra siyaseti ile çarpık anlayışlarını ortaya koyan, her türlü yıkıcı, bölücü yaklaşımları ortaya koyan ve vadedilmemiş hiçbir konu, verilmemiş taviz bırakmayan altılı masa ve bileşenlerinin içeride ve dışarıdaki destekçileridir” diye konuştu.

‘ÇOK DAHA BÜYÜK ADIMLAR ATACAĞIZ’

Seçimlerin Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olarak tarihe geçtiğini söyleyen Akbaşoğlu, “Ben, bundan sonraki süreçlerin, yasama ile yürütme ortasındaki ahenkle birlikte, milletimizin beklentilerinin tamamının karşılanacağı bir devir beklediğimi ve buna dair her türlü katkıyı da vereceğimizi söz ediyorum. 28 Mayıs seçimlerinin bütün insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu aziz milletin fertleri olarak, Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları olarak, hepimizin eşitliği temelinde çok daha büyük adımları atacağız inşallah. Başkanımız Sayın Erdoğan’ın önderliğinde, bölgesel bir güç ve global bir aktör olarak adalet ve merhamet bayrağını her gittiğimiz yerde dalgalandıracağız” sözlerini kullandı.

‘DAHA ÇOK BAYANIN MECLİS’TE OLMASINI DİLEK EDİYORUZ’

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler de birinci kez milletvekili seçildiğini ve bundan onur duyduğunu söyleyerek, toplumun her kesitine seslenen, ‘Türkiye Yüzyılı’na uygun bir Meclis olmasını diledi. Böhürler, bu devir Meclisteki bayan milletvekili sayısının arttığının hatırlatarak, “AK Parti’den Meclise giren bayan milletvekili sayımız 50’nci, AK Parti’nin birinci devrinde bu oran yüzde 4’tü. Aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin ortalaması da yüzde 4,2’dir. Yani tüm cumhuriyet tarihinde bayan milletvekili oranı bu idi. Biz bu oranı vakitle yüzde 7 yaptık, yüzde 11 yaptık, yüzde 17 yaptık ve şu anda bayan temsili yüzde 20’yi buldu. Bu çok kıymetli sayı ancak elbette yetmez. Daha çok bayanın Mecliste olmasını istek ediyoruz. İnşallah önümüzdeki devirlerde daha çok bayan siyasette, kıymetli misyonlarda yer alır. Bu bir bayan hakları çabası. AK Parti’nin siyasetleri açısından da bu çok kıymetli. Ayrıyeten Türkiye bayanları için de çok değerli. Bu manada bayanları temsil ettiğim için de sırtımda bir yük ve görev de hissediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir