1. Ana Sayfa
  2. Gündem

AK Parti’den flaş Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yorumu: İçeride kaynama devam edecek

AK Parti’den flaş Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu yorumu: İçeride kaynama devam edecek
0

A Haber yayınına katılan Dağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bizim 20 yıllık bir sürecimiz var. Yaptıklarımız var. Yaptıklarımızla birlikte gerçekler var ve gerçekler üzerinden vaatlerimiz var. Sözlerimiz, tabirlerimiz, telaffuzlarımız… Münasebetiyle seçmen söylediklerimizi daha hakikat gördü. Daha gerçekçi gördü ve hem bu ülkenin büyümesi konusunda mevcut projelerin devam etmesi konusunda çok daha gerekli olduğunun kararını verdi. Birebir vakitte da mevcut problemleri da ‘Çöerzer Reis çözer’ dedi, ‘Çözerse AK Parti çözer’ dedi, çözerse ‘Cumhur İttifakı çözer’ dedi.

Karşı tarafın bir sefer vermiş olduğu kelamları doğrulayacağı bir geçmişi yok. İktidar geçmişi olmadığı üzere ‘Belediyelerde 4 yıldır biz bu kelamı veriyoruz fakat…’, ‘Belediyelerde şunu yaptık’ diyeceği bir durum yok. 2019 seçimleri üzere baktılar. 2019 seçimlerinde de daima olarak birçok vaatler verdiler. Bunlar o vakit için bir geçmişleri olmadığından yalnızca İzmir geçmişi olduğundan, İzmir dışında bir geçmişi olmadığından vatandaşa bir ‘acaba’ diye bir durum oluşturdu. Bu sefer bunları söylemelerine karşın Ankara, İstanbul’da verilen vaatlerin tam karşıtı yapılmış olması bir sefer sembolik manasına gelmiş olan ‘traktör’ konusu çok sembol haline geldi. İkincisi ‘Hiçbir emekçiyi çıkarmayacağız. Namus, gurur sözü’ denilmesine karşın on binlerce kişinin çıkarılmış olması bu sefer birçok afaki kelamlar verilmesi ve tıpkı vakitte da ‘Bunlar bir durum oluşturur mu sanki?’ diye bizde de bir ekip şeyler oluşturdu kampanya devrinde. Fakat bunu gerçekleştirmiş oldukları bir doğruluk kelam konusu değil.

Biz daima yapabileceğimiz şeyleri söyledik. Cumhurbaşkanımız balkon konuşmasında da söyledi. Biz meydanlarda neyin kelamını verdiysek hayata geçireceğiz, gerçekleştireceğiz. Bu vatandaş nezdinde karşılık buldu. Biz kampanyamızı doğruluk üzerine kurmuştuk, bu biçimde de devam etti.

KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFA TALEPLERİ

CHP’de genel lider yarışı olacak üzere gözüküyor. Esasen seçim öncesi bunun emareleri vardı. Seçim sonrası Kemal Bey’in o akşam yapmış olduğu açıklama ‘Ben buradayım, devam ediyorum’ açıklamaya birinci karşılık dün İBB Lideri tarafından verildi. İktidar değişmeyeceğine nazaran, değişimle alakalı verilmiş olan ileti kesinlikle CHP Genel Merkezi’nde ve genel lidere yönelik bir bildiri.

Bunu destekleyen işler de gün içinde yaşandı. Hem Sözcü TV… CHP’nin yönettiği şu an 4 tane kanalı var. Sözcü TV ve Halk TV birbiriyle karşı karşıya gelmiş vaziyette. Sözcü TV’nin niçin kurulduğunu artık daha yeterli anlıyoruz. Sözcü TV’de haber yapan ve yorumculuk yapan isimleri (İsmail Saymaz, Fatih Portakal gibi) vermiş oldukları iletilerin ben rastlantısal bildiriler olduğu kanaatinde değilim. Oradan verilen iletiler büsbütün İBB Lideri’nin bu noktada harekete girişme noktası bir yol izlediği ve o televizyonun da genel seçimleri, Cumhurbaşkanı seçimleri kazanmak için yapılan bir iş değil. Birilerinin CHP Genel Lideri için oluşturulan bir süreç olduğunu görüyoruz.

“İÇERİDE BİR KAYNAMA DEVAM EDECEK”

Oradan bir kamuoyu oluşturma konusunda anket gözlemleniyor. Tabi CHP Genel Merkezi bundan evvelki seçimlerde de Bir deneyimimiz var. O deneyim seçim kaybetse de genel lider ve genel merkezi idaresi bunun bir halde muvaffakiyet olduğunu gösterebilecek bir kadro bilgiler bilgiler, emareler ortaya koyabiliyorlar.

()Kılıçdaroğlu) Bu noktada lokal seçimlere kadar bu süreci devam ettirecek lakin içeride bir kaynama devam edecek. İmamoğlu bu manada bir yol içine girmiştir. Muvaffak olur olmaz onu süreç içinde göreceğiz. Ancak geçmiş deneyimlerimizin tamamı ki yüzde 31 oy almış Muharrem İnce’nin genel başkanlık süreci başlattığında genel başkanlık sürecinde muvaffak olamadığı üzere tıpkı vakitte oturtulmuş olan yer itibariyle de ne duruma düşürüldüğünü de geçmiş deneyimlerimiz gösteriyor. Bu manada İmamoğlu bir harekete bir yola girdiğini görüyorum lakin sonuç alma konusunda işinin çok da kolay olmadığını düşünüyorum..

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap