1. Anasayfa
  2. Gündem

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan farklı şehirde oy kullanacaklar için 815 otobüs 

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan farklı şehirde oy kullanacaklar için 815 otobüs 
0

AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı, 815 otobüsle anlaşarak  ikamet adresi farklı kentte olan vatandaşların da oy kullanabilmesi için fiyatsız ulaşım imkanı sağlıyor. Birinci kafileler bugün öğle saatlerinde yola çıktı. Türkiye’nin dört bir köşesine gidecek otobüsler vatandaşlar oyunu kullandıktan sonra geri getirecek. AK Parti İstanbul Seçim Uyum Merkezi önünden oy kullanmak için gitmek isteyen vatandaşlar otobüslere bindi.  

“100 BİN CİVARINDA VATANDAŞIMIZI SANDIĞA TAŞIYORUZ”

Hedeflerinin 100 bin vatandaşı taşıma olduğunu belirten AK Parti Vilayet Lider Yardımcılarından Recep Aslıyüksek, “İstanbul AK Parti Vilayet Başkanlığı olarak 14 Mayıs’ta yaptığımız seçmenlerimizi sandığa taşıma süreçlerimizi başarılı bir biçimde gerçekleştirdik. Yarın yapılacak olan seçimde seçmenlerimizi sandığa taşımayla ilgili gerekli bütün çalışmalarımızı yaptık. Allah’ın müsaadesiyle tüm seçmenlerimizi kazasız belasız taşıyacağız. Taşımayı evvelki sistemden farklı bir biçimde 4 koldan gerçekleştiriyoruz. Hava, deniz, kara ve demiryoluyla taşıma yapıyoruz. Hem İstanbul’dan Anadolu’ya hem de Anadolu’dan İstanbul’a bu türlü bir taşıma gerçekleştiriyoruz. İnşallah yarın başarılı oluruz. 14 Mayıs’ta yaklaşık 50 in vatandaşımızı sandığa taşıdık. Artık ise 100bin civarında vatandaşımızı sandığa taşıyoruz. Gerek Anadolu’dan gerekse de İstanbul’dan. 100 bin ya da üzerinde olmasını bekliyoruz. 3 bölgeden otobüslerimiz kalkıyor” dedi. 

“İHTİYAÇ SAHİBİ BİREYLERLE BAĞLANTIYA GEÇTİK”

Yaşlı ve engelli vatandaşların taşınmasıyla ilgili bilgi veren AK Parti Vilayet Lider Yardımcısı Ahmet Kaan, “14 Mayıs seçimlerinde engelli ve yaşlı olan seçmenimizden 25 bin 462 vatandaşımızı sandıklarına taşıdık. 28 Mayıs’ta da birebir operasyonu yalnızca İstanbul’da 39 ilçemizden gerçekleştiriyoruz. Bununla alakalı da bundan evvel bir ortada olduğumuz teşkilatlarımızın faaliyet içerisinde olduğu yaşlı ve engelli vatandaşlarımızla tekrardan irtibata geçtik. Onların da etrafında gereksinim sahibi bireylerle bağlantıya geçtik. Yarın için de maksat olarak 50bin gaye koyduk. 25 binden yaklaşık 50 bine yakın seçmenimizi taşıyacağız” halinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir