1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Adıyaman’a giden Erdoğan’ı depremzedeler bu pankartla karşıladı!

Adıyaman’a giden Erdoğan’ı depremzedeler bu pankartla karşıladı!
0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman’a geldi. 6 Şubat sarsıntısında binlerce binanın yıkıldığı, binlerce vatandaşın ise hayatını kaybettiği Adıyaman’a, hava yoluyla gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı otobüsüyle Adıyaman Havalimanından Kahta Karayolu bulunan Beşpınar Marinaya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna yüzlerce vatandaş araçlarıyla eşlik etti. Erdoğan, Beşpınar Marina’da gençlerle buluştu.

DİKKAT ÇEKEN PANKART

14 Mayıs seçimlerinin akabinde toplumsal medya hesaplarından, sarsıntı bölgesinde seçime katılıp oy veren depremzedelere yönelik hakaret içerikli ve provokasyon emelli paylaşımlara reaksiyon yağmıştı.

Adıyaman’da depremzede vatandaşlar Erdoğan’ı son günlerdeki tartışmalarla ilgili olarak “Namerdin suyu bulanık akar. Aktığı yerleri sel olur yıkar.İyilik etmeden başına kakar. İşte böylesine muhtaç harekete bizi” yazılı bir pankartla karşıladı. Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Bahadır o anları toplumsal medya hesabından paylaştı.

KONTEYNER KENTİ ZİYARET EDECEK

Erdoğan, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte Adıyaman’da kurulan konteyner kenti ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı daha sonra 6 Şubat zelzelelerinin merkez üssü Kahramanmaraş’a geçecek. Son olarak Ramazan Bayramı’nda gittiği kentte bir defa daha depremzedelerle bir ortaya gelecek.

Her iki vilayetteki tekrar inşa ve ihya çalışmalarıyla ilgili incelemelerde de bulunacak Erdoğan, yarın ise sarsıntının etkilediği vilayetlerden olan Hatay ve Gaziantep’i ziyaret edecek.

DEFNE HASTANESİ AÇILIYOR

Hatay’da 24 Mart’ta temeli atılan 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi’nde inşaat çalışmaları tamamlandı.

Hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı merasimle hizmete açılacak.

Tüm branşlarda hizmet verecek, 300 yatağı, 80 ağır bakım yatağı ve 12 ameliyathanesi bulunan Defne Devlet Hastanesi, ağır çelik kullanılarak inşa edildi. Hastanenin bütün odaları teknik altyapısıyla ağır bakıma dönüştürülebilme imkanına sahip olarak tasarlandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap