1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Abdüllatif Şener 14 Mayıs’ta kime oy verdiğini açıkladı! CHP’de yer yerinden oynadı

Abdüllatif Şener 14 Mayıs’ta kime oy verdiğini açıkladı! CHP’de yer yerinden oynadı
0

14 Mayıs seçimlerinde aday gösterilmeyen CHP eski Milletvekili Abdüllatif Şener, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini lisana getirdi. Şener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci tipinde Sinan Oğan‘a oy verdiğini; ikinci çeşitte ise geçersiz oy kullandığını söyledi.

‘BEN ZATİ İSTİFA ETTİM’

Şener ayrıyeten kendisine yöneltilen “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “Ben zati istifa ettim” diye cevap verdi.

Şener’in hususla ilgili yaptığı açıklama şöyle; 1. çeşitte Sinan Oğan’a oy verdim. 2. cinste ise geçersiz oy kullandım. Milletvekili değildim ve oyumu bu türlü kullandım. Oy sandığına giderken milletvekili değildim. Ben CHP’de siyaset yaptım ancak bütün partilerin bana ilgisin olduğunu o partilerden milletvekili olmasam dahi geçmişte bana milletvekilliği ve genel lider yardımcılığı olduğunu biliyorsunuzdur. Meclis seçimlerinde kimseye oy vermedim. Şöyle bir ayrıntıda var. CHP’ye yönelik genel bir eleştirim yok. Lakin siz oyunuzu kullanırken genel görüntüye bakarsınız ve oyunuzu kullanırsınız. Ben de bu türlü değerlendirdim.

“2. CİNS UMUDU YOKTU”

Bir defa CHP Genel Merkezi 2. tıp seçim umudu yoktu. Fark açılmasın diye uğraş ettiler.

“ÖNCEDEN PLANLAMIŞTIM”

NTV canlı yayınını evvelce planlamıştım. CHP’den sabah istifa ettim ve öğlenden sonra canlı yayına katıldım.

“MİLLETVEKİLİ DEĞİLKEN DE CHP’YE OY VERDİM”

Kırgınlık hisseden CHP’liler bilmelidir ki yıllarca CHP’de olan insanlardan çok daha fazla çaba ettim CHP’de. Yalnızca CHP’de milletvekilliği yaptığım devirde değil, milletvekili değilken bile. Başbakan yardımcılığı yaptığım periyotta bile. Ben 2007’den sonraki yıllarda, milletvekili değilken de oy verdim.

CHP’LİLERDEN TEPKİ

Program devam ederken bağlanan CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Şener’e reaksiyon gösterdi. Bunun yanında toplumsal medyadan da kullanıcılar Şener’in kelamlarına sert tenkitlerde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap