1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Abdulhamit Gül, milletvekili kaydını yaptırdı

Abdulhamit Gül, milletvekili kaydını yaptırdı
0

AK Parti’li Abdulhamit Gül, TBMM’de milletvekili kaydını yaptırdı. Meclis Onur Holü’ne ailesi ile gelen Gül, Meclis çalışanları ve gazetecilere baklava ikram etti.

Gül, seçim sonuçlarının iyi olmasını dileyerek, “İktidarı, muhalefeti ile yapan iş birliği ve her türlü fikirlerin uzlaşısı çerçevesinde bir yasama periyodunun geçmesini ümit ediyoruz. Biz, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak ‘Türkiye Yüzyılı’ amaçlarımızı gerçekleştirmeye çalışacağız. Milletimize verdiğimiz kelamları yerine getireceğiz. Bu mevzuda, yasama faaliyetlerini hayata geçireceğiz ve inanıyorum milletimiz için güzel bir devir olacak” diye konuştu.

‘DAHA FAZLA KUCAKLAYACAĞIZ’

Seçimlerin kazananının millet olduğunu söyleyen Gül, “Demokrasinin kaybedeni olmaz. Milletin tercihleri her vakit gerçek tercihlerdir. Her siyasi partinin de millettin verdiği bildirisi çok düzgün okuyup değerlendirmesi lazım. Biz de vatandaşımızın ortaya koymuş olduğu bu iradeyi çok güzel değerlendireceğiz. Milletimize daha fazla yüzümüzü döneceğiz, daha fazla kucaklayacağız. Ülkemizin kalan problemlerini da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daima birlikte çözeceğiz” tabirlerini kullandı.

​Gül, yeni periyotta AK Parti Gurup Lider Vekili vazifesini üstlenip üstlenmeyeceği ile ilgili, “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri çerçevesinde, Meclis Küme Genel Heyeti değerlendirecektir. Kıymetli olan mevkiler değil, ne yaptığınızdır. Bu hususta milletimizin teveccühüne layık olmak her şeyin başında. Allah milletimize mahcup eylemesin” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap