1. Anasayfa
  2. Gündem

752 gün sonra komadan çıkan Semih’e 10 bin TL’lik büyük şok

752 gün sonra komadan çıkan Semih’e 10 bin TL’lik büyük şok
0

Muratpaşa ilçesinde ağabeyiyle cep telefonu tamiri yapan Semih Taşdemir, 2015’te motosikletle kaza geçirip, 2 yıl komada kaldı. Bu müddette beslenmesi için boğazına delik açılan ve 29 ameliyat geçiren Taşdemir, 752 gün sonra komadan çıktı. Yürüyemeyen ve bedeninin rastgele bir yerini hareket ettiremeyen Semih Taşdemir, konutuna çarşaf içinde çıkarıldı. Tedavi için gelen tabip ve fizyoterapistler, Taşdemir’in ayağa kalmayacağını söyledi. Taşdemir, arkadaşının önerdiği fizyoterapistle 2 yıllık tedavinin akabinde yürümeye başladı. Hastaneden çıktığında parmaklarını dahi açamayan ve ellerini kullanmasına ‘mucize’ olarak bakılan Taşdemir, artık ise mesleğine geri döndü.

‘PARA İSTEMEYE BAŞLADI’

Semih Taşdemir, geçen ay işi için kullandığı bilgisayarın şifresini unutunca tahlil bulmaya çalışırken, toplumsal medyadan M.B. isimli kişinin bildiri atıp bilgisayarını açabileceğini, süreç karşılığında 250 lira istediğini, 1 haftada tamamlayacağını söylediğini belirtti. Taşdemir, M.B.’ye parayı gönderdiğini ve devamında yaşananları anlatarak, “İş için kullandığım bilgisayarımın şifresini unuttum. Bunu açtırmak istedim. Birçok yol denedim, toplumsal medyada tahlil aradım fakat bulamadım. Sonunda bir kişi bilgisayarı 250 lira karşılığında açabileceğini söyledi. Birinci olarak inanmadım lakin devam ettim. Bana açacağını söyleyip bekletmeye başladı. Akabinde bana hazır metinler göndermeye başladı. Güya sistemden gelmiş üzere metinler gönderip, para istemeye başladı” dedi.

Son ana kadar dolandırıldığını anlamadığını belirten Taşdemir, “Sistemden bilgisayarın kilidini açacağını söyleyerek benden daima para istemeye başladı. Bildiri olarak gelen hazır metinlerde de bir ölçü para yatırmam gerektiği, sonrasında paranın iade edileceği yazıyordu. Ben de bu profesyonelce hazırlanmış, hazır metinlere inandım. Daima ‘bilgisayar şimdi açılmadı’ diyerek beni oyaladı. Bu sırada da benden para istemeye devam etti” diye konuştu.

Dolandırıldığını anlayınca duruma üzüldüğünü ve polise şikayetçi olduğunu söyleyen Taşdemir, “Bir hafta sonra ‘bilgisayarınız açıldı’ dedi. Meskene gittim baktım bilgisayar açılmamıştı. Orada dolandırıldığımı anladım. Bir mühlet sonra beni her yerden engelledi. Modül parça istediği ölçülerle yaklaşık 10 bin liraya yakın para gönderdim. Bu müddette öteki işlerimi de yapamadım” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir