1. Anasayfa
  2. Gündem

51’inci Postacı Yürüyüş Yarışması şampiyonları belirlendi! ‘Kemal Sunal filmi ile bu spor meşhur oldu’

51’inci Postacı Yürüyüş Yarışması şampiyonları belirlendi! ‘Kemal Sunal filmi ile bu spor meşhur oldu’
0

​51’inci Postacı Yürüyüş Yarışı Türkiye finali, Balıkesir merkez Karesi ilçesinde bulunan Avlu Kongre ve Kültür Merkezi yapıldı. Müsabakanın açılış programına Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve PTT A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gülten katıldı. Türkiye’nin 7 bölgesinde düzenlenen yarışlara iştirak sağlayan 366 PTT çalışanından elemelerde başarılı olan 70 kişi final karşılaşmasında ter döktü.

Çekişmeli geçen yarışta bayanlarda İzmir PTT Başmüdürlüğü çalışanı Gülşen Çerçi birinci, PTT Genel Müdürlük çalışanları Nermin Arslanoğlu ikinci, Gülay Kalıç üçüncü oldu. Erkeklerde ise Aksaray PTT Başmüdürlüğü çalışanı Kadir Çolak birinci, İzmir PTT Başmüdürlüğü işçisi Barış Çankır ikinci ve Trabzon PTT Başmüdürlüğü’nden Kadir Öztürk üçüncü oldu. Müsabakada dereceye girenler Türkiye’yi, Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Müsabakası’nda temsil edecek.

Törende konuşan PTT A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye’nin her noktasına irtibat gönderilerini taşımak ve insanların birbirleriyle ortasındaki bağlantısı sağlamak hedefiyle teşkilatlarının hayatta olduğunu belirterek, 1840 yılından bu yana Türkiye’nin her yerinde farklı misyonlar üstlendiklerini lisana getirdi. Gülten, “183 yıllık tarihimizde zelzele, savaş, ülkemiz içindeki bir karışıklık durumu ve sıkıntı koşullarda bir vatandaşımızın bağlantısı sağlamak için misyon yapıyoruz. Postacılarımızın telaşı da bu bağlantı gönderilerini ulaştırmaktır” dedi.

‘YÜRÜYÜŞ AKTİFLİĞİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILADIK’

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, “Belli hususlar var ki 7’den 77’ye, toplum hayatının her devrinde ve etabında, herkesi kucaklayan, sıcak yüzüyle, ilgili işçisiyle ve değişen, yenilenen çehresiyle PTT bu kurumlarımızın en başında geliyor. Her ne kadar hayatımızdan yok olmakta olan mektup kavramının o nostaljik atmosferini yaşayamasak da şu an ki yeni durumuyla iftihar ettiğimiz bir kurumumuz. Böylesine hoş bir aktiflikle kurumsal farkındalığın arttırılması noktasında, Balıkesir’de yapılan bu yılki yürüyüş aktifliğini memnuniyetle karşıladık.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ise bu türlü bir aktifliğe mesken sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduklarını lisana getirdi, Avrupa şampiyonasına da konut sahipliği yapmaya talip olduklarını söyledi.

‘KEMAL SUNAL SİNEMASI İLE BU SPOR MEŞHUR OLDU’

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey da PTT teşkilatının hayatın her alanında olduğunu söz ederek, “Böyle bir spor olduğunu Kemal Sunal’ın bir sinemasından öğrendik. O sinema ile bu spor meşhur oldu. Bu kadar da yaygın yapıldığını bilmiyorduk. Bu müsabaka ile Balıkesir’de de bir farkındalık oluştu” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir