1. Ana Sayfa
  2. Gündem

5 kişinin öldürüldüğü cinayet zincirinin tüyler ürpertici detayları ortaya çıktı

5 kişinin öldürüldüğü cinayet zincirinin tüyler ürpertici detayları ortaya çıktı
0

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Ofis Amirliğine başvuran 38 yaşındaki Sevgi Demirci’nin yakınları,  25 Ocak 2021 tarihinden bu yana haber alınamadığını söyleyerek yardım istemiş, akabinde geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Yapılan soruşturmada Silivri, Değirmenköy mevkiinde yıkık bir konut etrafında yapılan aramada Sevgi Demirci ve  20 yaşındaki oğlu Eren Polat ile 13 yaşındaki Rümeysa Polat’a ilişkin olduğu bedellendirilen kemik kesimleri bulunmuştu. Sürdürülen soruşturmada tıpkı aileden iki kişinin de 2017 ve 2018 yıllarında öldürülüp, Silivri ve Çatalca’da gömüldüğü ortaya çıktı.  

7 KUŞKULU OLAYLARLA İLGİLİ SORGULANDI

Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada olayları gerçekleştirdikleri, yardım ve yataklık yaptıkları argümanıyla gözaltına alınan Ünal Y.(39), Ömer Y.(35), Duran K.(59), Mehmet K.(31), Hasan K.(45), Zeynep K.(23) ve Gülsen Y.(61)’in sorguları tamamlandı. Soruşturma sonucu cinayetin tüyler ürpertici ayrıntıları ortaya çıktı. 

İLK CİNAYET 2017 YILINDA İŞLENMİŞ

Polis soruşturması sonucunda aile içinde yaşanan cinayetler zincirinin birincisinin 2017 yılı içinde işlendiği belirlendi. Bu olayda öldürülen Mücahit Polat’ın akrabaları olan Ünal Y. ve Ömer Y. ile çiftlik işine girdikleri, lakin bir müddet sonra kredi borcunu ödeyemedikleri için ortalarının bozulduğu öğrenildi. Mücahit Polat’tan içine düştükleri ekonomik krizden çıkmak için meskenini satmasını isteyen Ünal Y. ve Ömer Y.’nin bu isteklerine olumsuz karşılık alınca cinayet işlemeye karar verdikleri öğrenildi. Şüphelilerin “Çatalca’da ormanlık alanda yürüyüş yapacağız” diye kandırdıkları Mücahit Polat’ı tüfekle vurarak öldürdükleri akabinde gömdükleri belirlendi. 

İKİNCİ CİNAYETİ ARABANIN İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRMİŞLER

Cinayet zincirinin ikinci halkası ise bu olaydan yaklaşık 1 yıl sonra 2018 yılında işlendiği belirlendi. Mücahit Polat’la evli olan Sevgi Demirci’nin gönül bağına girerek birlikte İstanbul’a kaçtığı lakin daha sonra ortasının bozulduğu Erdoğan Polat’ın da aile meclisi kararı ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Erdoğan Polat’ın Sevgi Demirci’ye berbat davranması yüzünden ikilinin ayrıldığı, Sevgi Demirci’nin bu durumu Ünal Y.’ye anlatarak sık sık kaygı yandığı belirlendi. Bunun üzerine Ünal Y.’nin arkadaşı olan Hasan K.’ye durumu anlattığı ve onunla konuşmasını istediği öğrenildi. Hasan K.’nin yanına çağırdığı Erdoğan Polat’la araba içinde yaptığı konuşma sırasında, direksiyonda oturan Ünal Y.’nin bir anda silahını çıkarak cinayeti işlediği belirlendi. Kuşkulu Ünal Y.’nin daha sonra art koltuğunda ceset bulunan arabayla akrabalarının meskenine gittiği, akabinde aile meclisi kararı ile cesedin gömülmesine karar verdikleri ve Silivri’de gömdükleri tespit edildi. 

ÇİFTLİK MESKENİNDE GENÇ BAYAN VE ÇOCUKLARINI SIRAYLA ÖLDÜRMÜŞLER

Polis soruşturmasında bu olaydan sonra Ünal Y. ile Sevgi Demirci ortasında bir gönül bağı yaşanmaya başlandığı belirlendi. Cinayetler zincirinin son halkaları ise Silivri, Değirmendere’deki bir çiftlik meskeninde yaşandı. Pandemi yasakları nedeniyle Sevgi Demirci, oğlu Eren Polat ve kızı Hümeysa Polat, Ünal Y. ve Ömer Y.’nin çiftlik konutunda kalmaya karar vererek birlikte Silivri’ye gittikleri öğrenildi. Hafta sonunu çiftlikte geçirmelerinin akabinde cinayetlerin 25 Ocak 2021 tarihinde işlendiği tespit edildi. Olay günü Sevgi Demirci ve kızı Hümeysa Polat’ı bir diğer yere götüren Ünal Y.’nin daha sonra geri dönerek Eren Polat’ı başına kazma sapı ve çekiçle vurarak öldürdükleri ortaya çıktı. 

SEVGİLİSİNE SARILIRKEN OBURU GERİDEN YAKLAŞIP KABLOYLA BOĞMUŞ

Bu cinayetin akabinde cesedi yatak odasına saklayan şüphelilerden Ünal Y.’nin otomobiliyle giderek Sevgi Demirci’yi geri getirdiği öğrenildi. Kuşkulu Ömer Y.’nin sözüne nazaran Ünal Y. ile Sevgi Demirci’nin mutfakta sarıldıkları anda Ömer Y.’nin elindeki kabloyla arttan yaklaşarak genç bayanı boğarak öldürdüğü tespit edildi. Polis, bu sırada mesken ve etrafında birebir aileden iki kişinin daha olduğunu ve onlara yardım ettiklerini belirledi. 

ANNESİNİN CESEDİNİ GÖREN KIZ ÇOCUĞUNU DA ACIMADAN ÖLDÜRMÜŞLER

Şüphelilerin akabinde görgü şahidi ve bilgi sahibi kalmaması için 13 yaşındaki Hümeysa Polat’ı meskene getirdikleri, annesinin yerde yatan cesedini görünce ağlamaya başlayan kızı yeniden kabloyla boğarak öldürdükleri ortaya çıktı. Bu sırada meskende bulan Ünal Y., Ömer Y., bir mühlet evvel kalp hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Hamide K. ve eşi Duran K.’nın cesetleri daha evvelce açılmış bir çukurun içine taşıdıkları akabinde çukurun üzerini örterek oradan ayrıldıkları olayla ilgili polis soruşturma evrakında yer aldı. 

HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ ÜZERE HAYATLARINA DEVAM ETMİŞLER

Bu cinayet zincirinin akabinde aile üyelerinin hiç bir şey olmamış üzere hayatlarına devam ettikleri, son cinayetlerden iki ay sonra Sevgi Demirci’nin kızı Zeynep K.’nın polise kayıp müracaatında bulunduğu öğrenildi. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkarılarak Silivri Adliyesine sevk edildiler.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap