1. Anasayfa
  2. Gündem

3 yıl sonra yine aynı ev! ‘Esrarengiz bir şekilde yanmasına şaşırdık’

3 yıl sonra yine aynı ev! ‘Esrarengiz bir şekilde yanmasına şaşırdık’
0

Kızıltepe İpek Mahallesi 428 Sokakta 2020 yılında ağustos ayında elektrik kontağından çıkan yangında Tekin ailesinin meskeni kullanılamaz hale gelmişti. Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği, aracılığıyla ve hayırseverlerin takviyesiyle Tekin ailesine yeni bir mesken yapılarak içindeki eşyalarla birlikte teslim edildi.

Tekin ailesinin konutu gizemli bir halde 3 yıl ortadan sonra ikinci kere alevlere teslim oldu. 3 yıl ortayla tekrar meskenleri yanan aile hayırseverlerden yardım istedi.
Hayretler içerisinde kaldıklarını söz eden baba Bayram Tekin, “Oturduğumuz mesken bilinmeyen bir nedenle yandı. İtfaiyeyi çağırdık. İtfaiye raporunda elektrik kontağından olduğunu söylediler. Hayırseverlerin yardımıyla yine bir konut inşa ettiler. Dün çocuklarım hasta olduğu için saat 13.30’da hastaneye geldiler. Muayene ettikten sonra meskene döndüler. Meskende ampül kapalı, fişler prizlerde olmamasına karşın kapıyı açınca yangından konutun içinde nefes alamadılar. İtfaiyeyi çağırdık baktık konut bu kadar hasar olmuş. Birinci sefer yangın çıktı olağan karşıladık. İkinci sefer gizemli bir biçimde yanmasına şaşırdık. Hayret değişik bir şey” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir