1. Ana Sayfa
  2. Gündem

24 yıldır aynı durakta bekliyor! İşte sebebi…

24 yıldır aynı durakta bekliyor! İşte sebebi…
0

Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşayan ve “Aşık Ecevit” lakabıyla tanınan 48 yaşındaki Ecevit Öküzcü, 24 yıldır yol kenarında “Aşık Ecevit’in yeri” diye yapılan durakta sevdiği bayanı bekliyor.

Ufak yaşlarda hastalık geçirdiğini ve gözlerinde sorun olduğunu belirten Ecevit Öküzcü, “Burada bir kızla tanışmıştık. Birinci vakitler aramız yeterliydi. Sonra aramız bozuldu.

Yaklaşık 1 ay burada konuşmuştuk. Birinci vakitler aramız uygundu ancak sonra onun istikrarı bozuldu. Ben ufak yaşlarda bir hastalık geçirdim. Gözlerim âlâ görmüyor. Beni doktora getirdiler ancak yararı olmadı. Kız İstanbul tarafına gitti. Gidenin önüne nasıl duracağım? Artık sevgi falan istemiyorum ben. Babam yok. 1 tane erkek kardeşim var. Ben daima burada duruyorum. Buradan geçenler bana yardım ediyorlar. Bugünlerime daima zahmetle geldim. Daima hastaydım. Kızın canı istemiş gitmiş. Ben daha ne yapayım? Ben en son giderken gördüm, daha da görmedim. Hiçbir şey demedi bana. Bir taksiye bindi ve gitti” dedi.

Aşık Ecevit’e hayırsever bir vatandaş tarafından, konteyner konut verildiği belirtildi.

AŞIK ECEVİT’İN ÖYKÜSÜ HAKKINDA

Ecevit Öküzcü, Boyabat’ın Gökçeağaçsakızı köyünde 1975 yılında dünyaya geldi. Beş kardeşin en büyüğü olan Ecevit’e, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan ötürü Bülent Ecevit’in ismi verilmiş. Ecevit, doğduktan sonra ateşli bir hastalık geçirmiş ve ancak olmuş. Daha sonra köylünün yardımlarıyla tedavi olmuş ve görme yetisinin az da olsa kazanabilmiş. Boyabatlı Ecevit, gençliğinde bir kıza âşık olur lakin kızı ona vermezler. Daha sonra kız, öbür bir yere gelin sarfiyat. Bunun üzerine aklını yitiren Ecevit, Sakız’daki Ayancık yol ayrımında yaz, kış, yağmur, kar, çamur demeden ayakta sevdiğinin döneceği günü bekler. Ecevit, Çangal yolundan gelen geçenlerin vakitle ilgisini çeker ve sevgisini kazanır. Geçenler boş geçmez, ona yiyecek içecek verir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap