1. Ana Sayfa
  2. Gündem

1 ton 42 kiloluk Paşa görenleri büyüledi! İşte fiyatı…

1 ton 42 kiloluk Paşa görenleri büyüledi! İşte fiyatı…
0

Sivas’ta 18 yaşından bu yana hayvancılık ile uğraşan Erkan Kılıç’ın büyüttüğü Paşa isimli Simental tosun, heybeti ile görenleri büyülüyor. Şimdi 3 yaşında olan ve 1 ton 42 kilogram ağırla sahip olan Paşa, yürüyüşü ile görenleri ürkütüyor.

Doğumundan bu yana Paşa’yı kendileri büyüttüklerini tabir eden besici Erkan Kılıç, “Paşa üç yaşında. Onu birinci başlarda biberonla besledik. Süt ile buzağı yemi ile büyüttük. 3 yıldır bakımlarını yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl tırnak bakımlarını yaptık. Bu yıl Kurban Bayramı’na hazır olduğunu düşündüğümüz için satışa çıkardık. Nasip olursa satmayı düşünüyoruz. Satamazsak kasaba gidecek” dedi.

“1 TON 42 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDA”

Paşa isimli boğanın her geçen gün kilo aldığını belirten Kılıç, “Paşa, şu an 1 ton 42 kilogram geliyor. Günlük 2 buçuk, 3 kilogram alıyor. Biz en son tarttığımızda 1 ton 22 kilogram gelmişti. Artık 1 ton 42 kilogram geliyor. Günden güne değişiyor. 5 kilogram aldığı da oluyor. Ayda en az bir sefer tartıyoruz, daima takip ediyoruz. Bu sene nasip olursa Kurban Bayramı’nda satmayı düşünüyoruz” tabirlerine yer verdi.

200 BİN TL’DEN SATIŞTA

Çiftliğe gelenlerin Paşa’ya hayran kaldığını söyleyen Erkan Kılıç şu sözlere yer verdi:

“Paşa’yı 200 bin TL’den satışa çıkardık. Gelenler görüyor, almak isteyenler oluyor. Maddi durumdan ötürü düşünüyorlar. Nasip olursa 200 bin TL’ye satmayı düşünüyoruz. Paşa’nın cinsi Simental. Ağabeyi de şu an 1 ton 600 kilogram geliyor. Ağabeyi 5 yaşında, paşa 3 yaşında. Paşa’yı da bekletmeyi düşünüyorduk fakat ayakları tartısını kaldıramadığından ötürü satmayı düşünüyoruz.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap