1. Anasayfa
  2. Ekonomi

New York Borsası Turkcell için gong çaldı! Borsa İstanbul ve New York borsalarında aynı anda kote ilk ve tek şirket Turkcell oldu

Turkcell’in 30’uncu yılı kutlamaları kapsamında, New York Borsası (NYSE) piyasa kapanış gongunu bugün Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç çaldı. Turkcell Borsa İstanbul ve New York borsalarında aynı anda kote ilk ve tek şirket oldu.

New York Borsası Turkcell için gong çaldı! Borsa İstanbul ve New York borsalarında aynı anda kote ilk ve tek şirket Turkcell oldu
0

Turkcell’in 30’uncu yılı kutlamaları kapsamında, New York Borsası (NYSE) piyasa kapanış gongunu bugün Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç çaldı. Törene, Ali Taha Koç, Turkcell yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Geçen 30 yılda, bir Telekom operatöründen teknolojiyi üreten bir markaya evrilen Turkcell, İstanbul ve New York borsalarına aynı anda kote ilk ve tek şirket olma özelliğini taşıyor. Turkcell’in hisseleri, 24 yıldır NYSE’de işlem görüyor.

Kote olan ne demek?

Borsa yönetmeliği içerisinde belirli şartları taşıyan sermaye piyasası araçları içerisine girmek isteyen, bu pazarda listede bulunmak isteyen ve işlem görmek isteyenlere izin verilmesi durumu kotasyondur. Borsadaki terim, borsaya kote olmak olarak kullanılır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir